Yüzdeki İstenmeyen Tüyler İçin Maske ve Ağda Tarifleri

Yüzünüzde fazla mı tüy çıkıyor ? Bu durum sizin canınızı fazlasıyla sıkıyordur. Yüzünüzde ki tüylerden doğal maske yöntemleri ile kurtulun .

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler İçin Maske ve Ağda Tarifleri

Özellikle de kadınlar için vücudun çeşitli bölgelerinde görülen istenmeyen tüyler büyük bir problem yaratmaktadır. Genel olarak istenmeyen tüylerin sebebi hormonal hareketlilikler sonucu görülmektedir. Bazen hormonlar olması gereken daha fazla salgılanır ve bu da vücuttaki tüylenmelerin daha hızlı ve daha sık olmasına neden olur.

Bazen de kullandığınız ilaçlar yan etki yaratabilir ve istenmeyen tüylerle karşılaşabilirsiniz. Birazdan sizlerle paylaşacağımız yöntemler, evde yapabileceğiniz maske ve ağda tarifleri ile yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Bu tarifleri düzenli olarak kullandığınızda bir süre sonucunda istenmeyen tüy probleminin giderildiğini göreceksiniz.

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler İçin Maske ve Ağda Tarifleri

Yüzdeki tüyleri gideren leblebi tozu maskesi

Malzemeler:

 • 4 tatlı kaşığı leblebi tozu
 • 2.5 tatlı kaşığı süt kreması
 • 1 tatlı kaşığı süt
 • 2 çay kaşığı zerdeçal

Saydığımız malzemeleri bir kasenin içerisine alın ve maske kıvamını alana dek karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayarak 25 dakika boyunca bekletin. Maske etkisini gösterdikten sonra ılık su yardımı ile durulanın.

Bu maske sayesinde hücre yenilenmesi sağlanacak ve cilt üzerindeki tüylerin rengi daha açık hale gelecektir. Yüzdeki istenmeyen tüyler için yapacağınız bu maskeyi 4 hafta boyunca her hafta 3 kere olacak şekilde uygulayarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yüzdeki tüyleri giderici mısır unu maskesi

Malzemeler:

 • yarım tatlı kaşığı mısır unu
 • 1  adet yumurta akı
 • yarım tatlı kaşığı şeker

Mısır unu maskesi çok eski çağlardan beri sivilce ve yüzdeki tüylenmelere karşı tedavi olarak kullanılmaktadır. Malzemeleri 1 kase içerisine alın ve iyice karıştırarak losyon haline getirdikten sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi her hafta 2 kere uygulamaya devam edin.

Yüzdeki tüylere karşı ev yapımı doğal ağda

Malzemeler:

 • yarım tatlı kaşığı toz şeker
 • yarım tatlı kaşığı bal
 • yarım tatlı kaşığı su

Bir tencere içerisine malzemeleri ekleyip ocaktaki ateşin üzerine koyun. Yaklaşık olarak 30-45 saniye arasında karışımdan balonlar çıkmaya başlayacak ve istediğimiz kıvama ulaşmış olacağız. Daha sonra ev yapımı doğal ağdayı soğumasını bekleyin. Ağda spatulası ile karışımınızı tüylerden arınmak istediğiniz bölgeye sürün ve tekrar ağda yardımı ile geri toplayın. Bu şekilde istenmeyen tüylerden anında kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki tüyleri azaltan zerdeçal maskesi

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı toz zerdeçal
 • Kıvamınca süt

Zerdeçal maskesi en eski zamanlardan günümüze dek kadınlar arasında istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olarak kullanılmıştır. Zerdeçal maskesini yüzünüze uyguladıktan sonra istenmeyen tüylerinizi hızlı bir şekilde yok edebilirsiniz.

1 kase içerisine 2 yemek kaşığı toz zerdeçal ekleyin ve macun kıvamına ulaşacak kadar süt ilave edin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın. Her hafta 1 kere bu maskesi uygulamaya devam edebilirsiniz.

İstenmeyen tüylerin rengini açan bal ve limon maskesi

Malzemeler:

 • 4 tatlı kaşığı bal
 • 3 tatlı kaşığı sıkma limon

Bal ve limon birleşimi içerisindeki etken maddelerle hem cildinizi temizler hem de cildinize yumuşaklık katar. Ayrıca bal-limon maskesi düzenli olarak kullanıldığında yüzünüzdeki tüylerin rengini açar ve sizi kötü görüntüden uzaklaştırır.

1 kase içerisine koyacağınız 4 tatlı kaşığı bal ile 3 tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırarak losyon haline getirin. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika kadar bekletin ve ılık su ile durulanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ayşegül dedi ki:

  Yanak çevremde ve özellikle gıdık bölgemde aşırı tüylenme var. Hormon testi yaptırdım herşeyim normal. doktor zamanla azalacağını söledi ama bu kötü görüntüden kurtulmak istiyorum:(

 2. Yağmur dedi ki:

  Tüyler çıktığında nasıl olur ağda gibi daha kalın mı çıkar bilgilendirir misiniz?

BİR YORUM YAZ