Strese iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Gündelik hayatın olmazsa olmazlarından olan stres artık genç yaşlı hemen hemen herkesin karşı karşıya kaldığı ciddi bir sorun halini almıştır. Aslında hayatımızı kabusa çeviren stresi yediğimiz yiyeceklerle yok edebileceğinizi biliyormuydunuz ? Sizler de strese bir dur demek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Strese iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Günümüzün yaşam koşullarının getirilerinden bir tanesi de strestir. Hemen hemen her yaşta erkek kadın, genç yaşlı fark etmeden birçok kişide görülen yaygın bir problemdir. Artık stres yaşamayan insan yok diyebiliriz, hal böyle oluna kendimizi mutlu etmek ve stresi Strese iyi gelen yiyecekleryok etmek için çeşitli yöntemler ve çeşitli yolları aramanın telaşındayız. Aslında birçok kişi stresi yenmek için kendini mutlu etmek için en yaygın yollardan biri olan çikolata ve diğer şekerli yiyeceklere yönelmektedir, şayet bunlara sarılmadan önce sağlıklı beslenme önerilerine mutlaka göz atılması gerektiğini göz ardı etmeyin. Çünkü görmezden geldiğiniz pek çok yiyecek aslında stresin sizlerde açtığı olumsuz etkileri adete bir mıknatıs gibi çekip aldığını unutmayalım. Şimdi sizleri strese karşı, direncinizi arttıracak, stresi yok etmenize yardımcı yiyecekleri bir araya getiriyoruz. Strese beslenerek sizlerde artık son deyin, stresi kabus olmaktan çıkartın.

Stres son veren yiyecekler

KarnabaharStres son veren yiyecekler 2

Karnabahar, içermiş olduğu yoğun lif içeriği sayesinde sindirim ve boşaltım sistemlerinize destek olur. Strese bağlı kabızlık ya da her hangi bir sindirim problemi yaşıyor sanız, bu sorun sizlere stres oluşumuna neden olduysa muhteşem karnabahar sebzesi adeta imdadınıza koşuyor. Her gün yemeklerinizden ihmal etmeyerek rahatlayabilirsiniz.

Stres son veren yiyecekler 3Ispanak

A,C,K vitamin grupları, folik asit ile manganez ve demiz gibi mineralleri içeriğinde barındıran ıspanak, her kesin aslında bolca tüketmesi gereken muhteşem bir sebze. Stresli zamanlarda ise stres hormonlarının depolamış olduğu böbrek üstü bezleri kendi normal C vitamini seviyelerini tüketme eğilimlerinde olur. Bu dönemde ıspanak tüketerek vücutta kaybolan C vitamini yüzdesini geri alabilirsiniz.

BrokoliStres son veren yiyecekler 4

Portakaldan daha fazla C vitamini bulunduran brokoli, aynı zamanda A vitamini ve vücudunuzun günlük stresle baş etmesine yardımcı olan antioksidanlar bakımından da bir hayli zengindir. Haşlayarak tüketmenizi öneririz, besin değerleri böylelikle kaybolmaz. Tüm antioksidanlarını korumuş ve tüketerek almış olursunuz.

Stres son veren yiyecekler 5Ceviz

Omega 3 yağ asitleri, bunun yanında B vitamini ve magnezyum sayesinde hızla çalışan metabolizmanızı güçlendirir, stresi azaltır ve ruh halinizi düzenleyerek dengede tutmaya yardımcı olur. Sizler de günde bir avuç ceviz tüketerek strese elveda diyin.

Kabak çekirdeğiStres son veren yiyecekler 6

İçermiş olduğu yoğun çinko sayesinde bağışıklık sistemi ve stres yönetimini kontrol altında tutan muhteşem bir besindir. Dolayısıyla stresli hissettiğiniz zamanlarda bir avuç kabak çekirdeği tüketmekte fayda var. Günde bir avuç kabak çekirdeği tüterek stresten kendinizi koruyabilir, stresi ortadan kaldırabilirsiniz.

                                                                                  Strese karşı alınabilecek diğer önlemler

  • Aileniz ve arkadaşlarınızla sıkça vakit geçirin,
  • Klasik ama etkili çikolata tüketiniz,
  • Sürekli pozitif ve olumlu düşünün,
  • Arada kaçamaklar yapın, tatile gidin eğlenin,
  • Yüzünüzde ki gülümsemeyi ve tebessümü eksik etmeyin,

Dr. Ender Saraç Strese iyi gelen yiyecekler video !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ