Spor sonrası kas ağrısına ne iyi gelir?

Spor sonrası birçoğumuzun karşılaştığı en yaygın problemlerden olan bu ağrılara artık doğru uygulamalarla son. Sizler için spor sonrası oluşan bu ağrıları yok edecek muhteşem önerilimiz var.

Spor sonrası kas ağrısına ne iyi gelir?

Birçoğumuz yapmış olduğumuz sporun ardından katlanılmaz ağrılarla direkt olarak karşı karşıya kalmaktayız. Bu da direk olarak ister istemez kafalar da spor sonrası kas ağrılarına ne iyi geldiği sorusunu akıllara getirir, bunun öncesinde bunun önüne geçebilmek için asıl olarak neden kaynaklandığının bilinmesi çok önemlidir. Öncelikle her hangi bir egzersiz yapılmadan yine bir kas ağrısı şikâyetiniz var ise burada kesinlikle bir nörolojik bir problem vardır. Spor sonrası oluşan bu ağrılar kişinin kaslarını gereğinden fazla bir şekilde kullanması ile ortaya çıkan bir problemdir. Mesela hiçbir spor yapmayan bir bireyin spora başlayarak kasları normal ritminden fazla çalıştırması veya spora ara verilmesinden sonra hamlamış birinin bir kerende vücuda yük bindirmesi sonucunda kaslarda şiddetli ağrılar görülmesi de haliyle kaçınılmaz olur.  Kas ağrıları ağır antrenmanlardan sonra kaslarda meydana gelen büyük ve küçük ölçekli yırtıklar, gerilme, burkulma, laktik asit birikmesi, oksijensiz kalma gibi birçok 2.jpgnedenden dolayı da oluşabilmektedir. Peki, bu denli rahatsızlıklara neden olan spor sonrası kas ağrılarını nasıl yok edebilir. İşte bu sorunun cevabını sizi daha fazla bekletmeden sizlerle buluşturuyoruz.

Spor sonrası kas ağrısına son!

Masaj

Masaj uygulamasının ağrıları yok etmede bir numara olduğunu bilmeyenimiz neredeyse yoktur. Doğru ellerde ve uzman kişiler tarafından yapılan masaj sizi rahatlatarak bu ağrıları tamamen ortadan kaldırır. Bilinçsiz ellerde yapılan masajlardan da kaçının kas yırtılması, kas burkulması ve daha birçok problemle bilinçsiz masaj davetiye çıkarmaktadır.

Bitkisel yağlar

4.jpgBitkisel yağlar içerdiği yağ özleri sayesinde kasların olduğu bölgeye yavaş yavaş bir masaj yardımı ile uygulandığında vücudunuzda ve kaslarınızda ki o rahatlamayı yavaştan hissetmeye bununla birlikte ağrılarınızın da yok olduğunu göreceksiniz. Kekik yağı, biberiye ve aloe vera özlerinden oluşan yağlar bu ağrılara karşı birebir uzmanlar tarafından sizlere önerilmektedir.

Kas gevşeticiler

Uzman hekimleriniz tarafınca ön görülerek yazılan kas gevşeticiler etkin bir biçimde spor sonrası oluşan kas ağrılarını da tamamen ortadan kaldırıyor. Kaslarda ağrıya neden olan sinir merkezlerini uyuşturup rahatlatarak bu denli katlanılmaz ağrılara dur demektedir. Bu noktada önemli olan bu ilaçları kullanmadan önce uzman bir hekime danışmanız gerektiğini unutmayın.

Sıcak ve soğuk uygulaması

Kas ağrılarının şiddetlendiği bölgelere bölgesel sıcak ve soğuk kompresler ile o bölgede ki kan akışını hızlandırır ve bununla birlikte orada ki rahatlamayı hissedebilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz sıcak bir banyo kas ağrılarını azaltarak ortadan kaybeder.

Spor sonrası kas ağrısına iyi gelen diğer uygulamalar;

  • Deliksiz bir uyku,3.jpg
  • Sıcak buhar banyosu,
  • Sıcak termal su ve saunalar,
  • Bol meyve tüketimi,
  • Ağrı kremleri,
  • Aromatik masajlar,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ