Sıtma tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Virüs hastalıklarının en tehlikelisi olan sıtma tedavisi nasıl yapılır ve nasıl teşhis edilir? Sıtmaya hakkında ayrıntılı bilgi aşağıdaki yazıda verilmiştir.

Sıtma tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Sıtma tedavisi hastanede yapılması gereken bir hatalık türüdür. Hastanede ayrı bir odaya yatırılan bu bireyler uzmanlar tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir. Sıtma için enfeksiyon uzmanları özel olarak eğitilmektedir. Sıtmanın kendine özel ilaçları ve tedavi şekli bulunmaktadır. Sıtma ilaçları sadece sıtma için kullanılan ilaçlardır ve özel üretilirler. Sıtma birkaç çeşitten oluşmaktadır, bu yüzden çeşidine ve şiddetine göre ayır tedavi uygulanır. Sıtma ilaçları ülkemizde üretilememektedir. Dünyada sadece Hindistan da üretilen bu ilaçlar ithal edilerek tedavide kullanılmaktadır.

Sıtma nasıl teşhis edilmektedir?

Sıtma tedavisi nasıl yapılmaktadırSıtma teşhisinde en önemli olan hastanın sıtmaya yakalanma durumudur. Birey sıtmaya yakalandığı bölgenin durumuna göre laboratuarda testler yapılmaya başlanır. Bireyin kanı çok yönlü testlerde incelenir ve sonrasında sıtmanın çeşidi bulunur. Sıtma çeşidi bulunduğunda ona göre özel yapım ilaçlar kullanılmaktadır. Hasta 20 günlük tedavi sonrasında kendine gelecektir. Sıtma yüksek ateş nefes darlı ve halsizlik şeklinde ilerlemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ