Elma sirkesi ile zayıflama ve elma sirkesi tarifi

Son yıllarda kilo vermek isteyen bayanların en çok araştırdığı konuların başında gelen sirke zayıflatır mı sorusunun cevabını sizlerle buluşturuyoruz.

Elma sirkesi ile zayıflama ve elma sirkesi tarifi

Güneşin kendini göstermesi ve yazında yaklaşmasıyla şu günlerde özellikle kadınlar fazla kilolarından bir an önce kurtulmanın yollarını aramaya başlamışlardır. Fazla kilolarından kurtulmak için alternatif takviye ürün kullananların yanı sıra sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerinde sayısı bir hayli fazladır. Özellikle şu günlerde sirkenin zayıflatıp zayıflatmadığı ise bu gün diyet yapan her kes tarafından merak edilen konuların en başında gelmektedir. Bu noktada uzman doktorlar yaptıkları araştırmaların da neticesinde üzüm ve elma sirkesinin obezite hastalarına ciddi şeklerde kilo verdirdiği gözlenmiştir. Ve bundan dolayı diyebiliriz ki doğru şekillerde doğru sirkenin kullanımı kilo verdirebilmektedir.4

Hangi sirke zayıflatır?

Yaygın olarak düşünüldüğü gibi sadece elma sirkesi değil, bunların yanında balzamik sirke, üzüm sirkesi de kilo vermeye yardımcıdır. Üzüm sirkesi uzmanlar tarafından denekler üzerinde uygulanan bir araştırmanın neticesinde elma sirkesi gibi obez olan denekler üzerinde belirgin ve ciddi oranlarda kilo verdirdiği gözlemleniştir. Balzamik sirke ise farklı bir tada sahip olmasından ve tadının tıpkı zeytin yağına benzemesinden dolayı salatalara yağ yerine kullanılabilmektedir. Ekstradan yağ dökmediğinizden dolayı haliyle de daha az kalori yakmış oluyorsunuz. Balzamik sirke de diğer sirkeler gibi kanda ki yağ seviyelerini ciddi oranlarda düşürmektedir. Her üç sirke türü kilo vermek için kullanılabilir.

Elma sirkesi tarifi

3Malzemeler

 • 1 bardak su
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 2 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve uygulanışı

Ilık suyun içerisine elma sirkesini ve balınızı koyarak iyice karıştırınız ve bir gün boyunca dinlendiriniz oda sıcaklığında. Ardından içime hazır olan kürünüzü sabahları kalkınca aç karnına ve gece yatmadan hemen gönce bu karışımı günde iki kere içerek belirgin şekilde fazla kilolarınızdan sizlerde kurtulabilirsiniz.

Sirke kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Sirke aslına bakılırsa birçok faydası bulunan mucizevî bir türev karışımıdır. Sirke zayıflatmaya dolaylı olarak etki ediyor fakat çok dikkatli bir şekilde2 kullanılması gerekmektedir. Sirkenin anemiye iyi geldiği gibi, göze ve iltihaplanmalara da fayda sağladığını bilmekteyiz. Hatta sirkenin zayıflatma etkisini bilmediğimiz zamanlarda sirkeyi hayatımızın birçok yerinde kullanmaktaydık.  Şimdi ise zayıflamaya büyük etkisi olduğundan diğer sirkelere göre elma sirkesini daha çok kullanıyoruz. Elma sirkesi araştırmalar gösterdi ki trigliserit ve LDL kolesterol düzeylerinde azalma sağladığını ve kandaki yağlanma seviyelerini düşürdüğü saptandı. Sirke özellikle mide ve bağırsak sorunu bulunan kişilerde kullanılmamalıdır. Direkt bardağa koyarak tüketmek yerine salata ve yemeklerin içine katarak tüketilmesi en doğru olanıdır, bu sayede tiksinmez, bedeninize zarar vermez ve doygunluğa da ulaşırsınız.

Sirkenin diğer faydaları

 • Ateş düşürücü etkisi vardır,
 • Ağız kokusunu önler,
 • Diş sağlığını korur,
 • 5Gözaltı morluklarına iyi gelir,
 • Kangrenin ilerlemesini durdurur,
 • Böcek ve arı sokmalarına karşı etkindir,
 • Kaşıntı giderir,
 • Zehirlenmeler de kullanılır,
 • Öksürük boğaz ağrısına iyi gelir,
 • Hazmı kolaylaştırır,
 • Safrayı giderir,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ