Sinüzitte hangi durumlarda doktora gidilmeli?

Yozgat’tan Esin hanımın sorusu olan sinüzitte hangi durumlarda doktora gidilmesi gerekmektedir sorusu cevaplandırmak gerektiğinden sizlere bahsediyoruz.

Sinüzitte hangi durumlarda doktora gidilmeli?

Gözaltları ile başlayıp yüzün geneline yayılan şiddetli ve bir o kadar katlanılmaz bakı ve de ağrılar sinüzitin en sık görülen belirtileri arasındadır. Ayrıca bullara ilaveten burunda sarımsı (açık yeşile yakın) renkte akıntılar da sıkça karşılaşılan durumlardandır. Başınızı öne doğru hareket ettirdiğiniz de ağrı ve basınç hissi daha da artar. Belirtilere göz ağrısı ya da şiddetli baş ağrısı eşlik edebilir. Sinüslerin dolu olduğu zamanlarda balgamlı öksürük, ateş, diş ağrısı görülebilir ve ağız kokusu artabilir. Burnun tıkalı olması nedeniyle koku ve tat alma sinüzit 33duyularınız ortadan kalkacaktır. Şimdi sizlere sinüzitte hangi durumlarda doktora gitmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Hastalığın önlenmesinde bu oldukça büyük öneme sahiptir.

Ne Zaman Doktora Gitmeli?

Yılda 3-4 kez akut sinüzit problemi ile karşı karşıya iseniz bunun kronik sinüzite çevirmemesi için mutlaka uzman bir doktora gitmeniz gerekmektedir.

sünizit 2Aşağıdaki belirtilerle sıkça karşılaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden bir hekime muayene olunuz.

  • Gözlerde ağrı ve şişkinlik
  • Alın bölgesinde şişmesi
  • Hafifletilemeyen baş ağrıları
  • Zihin karışıklığı
  • Çift görme ve görüşte yaşanan diğer değişikliklersinüzit 3
  • Boyun bölgesinde katlanılmaz ağrılar
  • Nefes darlığı ve sıkışma

Çok nadiren de sinüs enfeksiyonu yüz kemiklerine ve göz boşluğuna doğru ilerleme gösterebilmektedir. Yine nadir olarak beyne yayılan enfeksiyon menenjite de neden olabilmektedir. Göz çevresinde görülen şişlikler enfeksiyonun göz boşluğuna ilerlediğinin işaretidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ