Sinüzite karşı evde alınabilecek önlemler

Samsundan Ercan beyin ricası üzerine hastamız evinde sinüziti nasıl önleyebilirim sorusu üzerine yaptığımız araştırmalarla hastamızın bu sorusunu cevaplandırıyoruz.

Sinüzite karşı evde alınabilecek önlemler

Gözaltlarından belirgin şekilde başlamakla birlikte yüzün geneline yayılan basın ve katlanılmaz ağrılar sinüzitin habercisi olmaktadır. Aynı zamanda burundan gelen açık ve koyu sarı genital akıntılar sinüzitle birlikte görülmektedir. Başınızı her aşağıya doğru eğişinizde basınç ve şiddetli baş ağrısını ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Belirtilere göz ağrısı ya da şiddetli baş ağrısı eşlik edebilir. Sinüslerin dolu olduğunda zamanlarda balgamlı öksürük, ateş, diş ağrısı görülebilir ve ağız kokusu artabilir. Burnun tıkalı olması nedeniyle tat ve koku duyularındaSinüzite karşı evde alınabilecek önlemler3 azalma yaşanır.İşte bu denli önemli olan ve sizi günlük aktivitelerinizi de yapmaktan alı koyan sinüziti evinizde yapacağınız pratik önerilerle tamamen yok edemezsiniz ama ağrılarını minimum şekiller de azaltabilirsiniz. Peki ya nasıl mı? İşte tüm bu sorunuzun cevabını yazımızın devamında görebilirsiniz.

Evde alınabilecek pratik önlemler

Sinüzite karşı evde alınabilecek önlemler– Bol bol sıvı yiyecekler tüketiniz sinüzitle gelen balgamı azaltıcaktır.

-Sıcak su buharı kompleksi uygulayınız.

-Sinüzitiniz arttığı zaman ıslak havluyu yüzünüze koyunuz

-Sıcak ve buhar dolu bir banyo yapınız.

-Aşırı soğuk ve kuru havalarda dışarı çıkmamaya çalışın.

-Odanızda havanızı nemlendirecek oda spreyleri kullanınızSinüzite karşı evde alınabilecek önlemler2

-Hava kanallarınızı açması için tuzlu su burnunuzdan çekiniz

-Balgamı çıkarmak için hımkırırken kendinizi fazla zorlamayın. Şiddetli hımkırmak baş ağrısını arttırır ve burun damarlarının çatlamasına neden olabilir.

-Kendinize sıcak bir çay hazırlayıp buharını soluyabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Veysel Ç. dedi ki:

    yaz günü sinüzit olursan çekmediğin dert kalmaz 🙁 Vıcks var Allah’tan daha etkili olmasını istiyorsanız su buharı soluyun vicks sürdükten sonra…

BİR YORUM YAZ