Prostat büyümesinin belirtileri nelerdir?

Sivas’tan Ali beyin isteği üzerine prostat hastalığının belirtilerini derleyip ve toparlayıp bir araya getirdik yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Prostat büyümesinin belirtileri nelerdir?

Prostat erkeklerde spermleri taşımakta olan sıvıları üreten beze veriler addır. Bu bezler idrarın vücuttan atılması esnasında kullanılmakta olan idrar yollarının mesaneye bağlı olduğu bölümü sarmaktadır. Prostat büyümesi, üreme bezinin hacminin genişlemesi anlamını taşımaktadır. Hemen hemen orta yaşlara gelmiş çoğu erkekte görülür. Bu bezler büyüdükçe idrar kanallarına baskı uygular ve mesane problemlerine neden olur. Prostat büyümeleri genellikle iyi huylu prostat olarak da adlandırılmaktadır. Prostat büyümesi kesinlikle prostat kanseri demek değildir ve prostat büyümesinin prostat kanserine yakalanma riskini arttırdığına kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Prostat büyümelerinin nedenleri tam olarak bilinememektedir şayet yaşlanmanın da etkisiyle ve testislerin prostat bezlerinde görülen büyümeden sorumlu olduğu bilinmektedir.Prostat büyümesinin belirtileri nelerdir1

Prostat büyümesinde ki başlıca belirtiler

Uzmanlar yapılan araştırmalar sonucunda her erkek yeterli süre yaşar ise mutlaka prostat büyümesi sorunu ile hatlarında karşılaşabileceklerini dile getirmektedir. Prostat bezinin büyümesi büyük oranda 70-80 yaşlarda görülmektedir, %10 gibi bir kısmı da 40 yaş ve üzeri hastalarda görülmektedir. Gel gelelim prostat büyümesinin belirtileri nelerdir.

Prostat büyümesinin belirtileri nelerdir31-      İdrarın olup olmadığı konusunda şüphe duyma

2-      İdrar yaparken aşırı zorlanma

3-      Zayıf ve de kesintili idrar akışı

4-      İdrara çıktıkdan sonra tekrardan idrara çıkma isteği

5-      İdrardan sonra gelen idrar akıntısı

6-      İdrara başlamadan zorlanmalar

7-      İdrar tutmada güçlükProstat büyümesinin belirtileri nelerdir

8-      Geceleri sık sık idrara çıkmak

9-      İdrara çıkınca ağrı ve yanmalar

10-   Artan idrar isteği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gazi dedi ki:

    Her erkek küçük abdestinden sonra bir kaç damla gelir bende gelmiyor acaba bunun sebebini bilen var mı?

BİR YORUM YAZ