Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır ve fiyatları?

Doğum ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vajinada gevşeme çok ciddi cinsel problemleri de beraberinde getirmektedir. Buna dur diyen ve vajinanızı eski görünümüne kavuşturan lazerle vajina daraltma operasyonu hakkında bilinmesi gerekenler burada.

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır ve fiyatları?

Lazerle vajina daraltma nedir? Neden ihtiyaç duyulur?

 Lazerle vajina daraltma, lazer teknolojisini kullanarak, esnekliğini kaybetmiş vajinanın destek dokusunun yeniden canlandırılarak sıkılaştırılmasıvajina darlma 1 işlemidir. Lazer, tüm vajinanın altta bulunan destek dokusunun yeniden güçlenmesini, vajinanın daha küçülmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Özellikle vajina bölgesi doğum sonrasında ve yıllar sonra destek dokusu zamanla gevşer ve doğum öncesinde ki yapısına geri gelmeyebilir. Bu da kadınların cinsel ilişki esnasında keyif almamasına, cinsel hayatında bozulmalara yol açabilmektedir. İlerleyen yıllarda bu gevşeme, mesane taban desteğinin kaymasına ve idrar kaçırmaya kadar ciddi sorunlara davetiye çıkartabilmektedir. Vajina daraltma işleminde bu sorunların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Lazerle vajina daraltma işleminin faydaları

  •  vajian daraltma 2Cinsel birliktelik sırasında yaşadığınız tüm olumsuzluklardan kurtulacaksınız,
  • Vajinadan ses gelme sıkıntısı ortadan kalkacak,
  • Dar pantolon, tayt ve bikini giydiğinizde daha rahat olacaksınız,
  • Vajina akıntısına son vereceksiniz,
  • Kolayca cinsel birliktelik yaşayacaksınız,
  • Cinsel organınızdan utanmayacaksınız artık, çekinmeyeceksiniz,

 Lazerle vajina daraltma işlemi ne zaman yaptırmak gerekir?

Kadınları çok ciddi cinsel problemlere yol açan vajina genişlemesine karşı en uygun tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan lazerle vajina daraltma operasyonu genel de doğumu takip eden 6 ay ve sonrasında her hangi bir dönemde başvurarak bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Lazerle vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyatta sedasyon ve lokal diye adlandırılan hafif anestezi altında, vajina bölgesinin tamamına lazer ışın tedavisi uygulanır. Lazer ile vajinanın ön,vajina daraltma 3 arka ve yan yani tüm duvarlarına etki etmesi sağlanır. Kesi, parça çıkartma ve dikiş atma işlemi olmamaktadır. İşlem tamamıyla 20 ile 30 dakika gibi bir süre sürmektedir. Bu işlem istenilen sonucu elde edebilmek için tekrardan bir ay sonra tekrarlanır. Hasta aynı gün içerisinde tedavi edilir. Operasyonun sonrası ilk 2-3 gün hafif kızarıklık probleminiz ve ağrı olabilmektedir. Ama cerrahi yöntem gibi parça çıkartma, kesi ve dikiş olmadığından iyileşme süresi çok kısa bir süredir.  Ödem etkisi meydana gelmez. Yaklaşık 20 gün sonra cinsel yaşam yeniden başlar. Bu işlemim yapıldığı kişilerde %90’a varan oranda cinsel hayatınızda düzelme yaratacak kadar sıkılık oluşur.

vajina daraltma 4Lazerle vajina daraltma fiyatları?

Lazer tedavi yöntemi ile vajina daraltma işleminin fiyatı yapıldığı klinik ve ortama göre farklılıklar ve dalgalanmalar gösterebilmektedir. Fiyatlar ortalama olarak 1500 TL ile 3000 TL arasında değişebilmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehitlerde merkezden merkeze daha büyük fiyat farklılıklarıyla karşılaşmak da mümkündür.

Lazerle vajina daraltma ameliyatları video!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ