Lazerle Çatlak Tedavisi Nedir ve Fiyatları Ne Kadardır?

Ani kilo kaybı ya da doğumdan sonra oluşan çatlaklardan dolayı pek çok insan lazerle tedavi yöntemini tercih ediyor Peki lazerle çatlak tedavisi nedir ve fiyatları ne kadardır? hepsini sizler için araştırdık.

Lazerle Çatlak Tedavisi Nedir ve Fiyatları Ne Kadardır?

Kozmetik estetik tedavileri arasında oldukça yeni olan lazerle çatlak tedavisi için son yıllarda uygulamaya başvuranların sayısı artan bir grafik göstermiştir. Oldukça kolay bir uygulamadır ve kadınlar arasında çatlakların giderilmesi için en sık başvurulan yöntemlerden biridir. Bel bölgelerinde, kollarda, bacaklarda ve karın bölgeniz de oluşan çatları gidermek konusunda oldukça etkindir.

Ani ve aşırı kilo verme, hamileliğin ardından, cildin kuru olması gibi nedenlerden meydana gelen çatlaklar için piyasa da pek çok krem olmasına karşın son yıllarda gelişen lazer tedavisi bunların yerini almıştır. Lazerle çatlak tedavisi oldukça hızlı ve etkin çözümler sunmaktadır. Lazerle tedavi yöntemini popüler kılan tek şey kremler gibi uzun süreli kullanımlarla değil çok kısa sürelerde etkin ve hızlı çözün üretmesidir. Bu tedavi yöntemi yaklaşık 2-3 saat sürer ve birkaç seans sonunda tamamlanır. Bura da seans sayısının artmasına neden olan çatlakların sayısı ve bazı özel durumlardır.

Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle vücudumuzda çatlakların oluştuğu bölgelerde milimetrik ölçümlerle deri üzerinde yer alan deformasyonlar belirlenir. Bu deformasyonlar aşındırılarak yerine yeni hücre oluşumlarının ve yeni derinin çıkmasını sağlayan fraxel lazer çatlak tedavisi uygulanır.Bu tedavi yöntemi özellikle de beyaz şekilde oluşan çatlaklar için oldukça etkindir.

Cilt çatlaklarının oluşmasında ana neden cilt üzerinde bulunan elastin proteinin kırılma veya bölgesel olarak açılmasından dolayıdır. Deriye dikkatlice bakarsanız çatlak oluşumlarının derinin üst kısmında oluştuğunu ve derinin içerisinde ki kısımlarda bir problem olmadığını görürsünüz. Çatlaklara yapılan lazer uygulaması cildimizde bulunan kolajen oluşumlarını artırır ve aynı zamanda elastin oluşumunu da sağlar.

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları Ne Kadardır?

Şehirden şehre ve doktordan doktora, hasarın büyüklüğüne göre farklılıklar gösterebilir. Sizler için araştırdık ve en güncel 2017 yılı lazerle çatlak tedavi fiyatları belirledik. Ortalama olarak seans sayısına göre lazerle çatlak tedavisi 1500 TL ile 4000 TL arasında değişen maliyetlere gerçekleştirilmektedir. Tam net bir fiyat için uzman dermatolog tarafından hasarın incelenmesi gerekir ve seans sayısına göre karar verilir.

Lazerle çatlak tedavisi uygulanış videosu!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Havva dedi ki:

    Doğum sonrası oluşan çatlaklar için fiyatlar belirli mi?

    1. Dr. Seray Ömür dedi ki:

      Merhabalar Havva Hanım, doğum sonrası çatlaklar içinde özel hastanelerdeki lazer tedavisi fiyat aralığı 1500 TL – 4000 TL arasında değişmektedir.

BİR YORUM YAZ