Kolay doğum için 6 muhteşem öneri?

Hamilelik oldukça uzun ve zor, meşakkatli bir süreçtir. Bu sürede anne adayı çok dikkat etmesi gerekmektedir. Sizler için araştırdık kolayda doğum için yapmanız gerekenlerin neler olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

Kolay doğum için 6 muhteşem öneri?

Çocuk sahibi olmaya karar verdiniz ve hamile kaldığınız öğrendiniz. Bu her şeyden önce çok heyecanlı ve çok kutsal bir süreçtir. Bu zor süreçte yalnızca bebek bakım kitapları okumak yetmiyor, psikolojik, fiziksel ve hatta maddi yönden birçok konuyu düşünmeniz, karar vermeniz ve hazırlık kolay hamilelik 2yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte doğru adımlara doğru bilgilere her zaman ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada doğru bilgileri bulmak hiç de kolay değildir. Sizler için kolayda bir doğum için sizlere sunacağımız muhteşem on öneri ile kolayda doğum yapma imkanına kavuşabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden kolay doğumun on kolay yolunu sizlere sunuyoruz.

kolay doğum 3Psikolojik destek ve terapi alın

Kesinlikle çocuk sahibi olmak istediğiniz konusunda net ve kararlı olmalısınız. Anne ve baba olmak dünyanın en zor kararlarından bir tanesi olduğu kesin. Psikolojik olarak çözemediğiniz her konu doğum sırasında çok daha karmaşık ve stresli bir hal alacaktır. Bu noktada destek olarak terapilerden yararlanabilirsiniz.

Gereken vitamin takviyelerini alın

Hamile kalmadan önce ve hamilelik esnasında tüketmeniz gereken vitamin ve takviyelerinizi mutlaka doktorunuzdankolay doğum 4 alınız. Özellikle bu dönemlerde hamilelikten üç ay önce başlamakta fayda vardır. Folik asit, bebek gelişimi için çok önemli bir vitamindir. Bir diğer yandan protein sentezi, hücre çoğalması ve kemik iliğinin görevini eksiksiz yerine getirmesinin yanı sıra DNA yapımında da etkili oluyor.

Beslenmenize dikkat edin

Bebeğin sakolay doğum 5ğlıklı gelişim gösterebildiği için ne yediğinize dikkat etmelisiniz. Çünkü bebek anneden beslenmektedir. Doktorunuza danışarak ne yemeniz gerektiğini ve yememeniz gereken besinler hakkında mutlaka bilgi alınız. Hamile bir anne günde 80 gram protein, 60 gram demir ve A, B, C vitaminine ihtiyaç duymaktadır.

Ağır kaldırmayınkolayda doğum 6

Ağır kaldırmanız veya taşımanız gereken şeyler için yakınlarınızdan destek alınız. Daima bu tür şeyler ailenizden ve çevrenizden size destek olmalarını isteyebilirsiniz. Ağır kaldırmak bebeğinize ciddi zararlar verebilir.

kolay doğum 7Doğum öncesi hazırlık kurslarına katılın

Doğum öncesi hazırlık kursları sağlıklı bir doğum için hazırlık süreçlerinin en önemli yapı taşlarındandır. Bu kurslar sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik olarak doğuma hazırlanmanızı kolaylaştırınız.

Egzersiz, yoga, meditasyon ve hamile pilatesikolay doğum 8

Hem psikolojik hem de fiziksel rahatlaması için anne adayının meditasyon ve uzmanlar eşliğinde hamilelik yogasını yapabilirler. Pilates, bacak ve pelvis bölgesini çalıştırdığı için özellikle normal doğumu kolaylaştırmaktadır. Doğuma hazırlanırken evde de kaslarınızı güçlendireceğiniz egzersizler var, bunları da ihmal etmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ