Kol Ağrısı Neden Olur?

Anlam veremediğiniz kol ağrılarının altında farklı hastalıklar yatıyor olabilir. Günlük yaşantınızı zorlaştıran kol ağrılarının tüm nedenlerini sizler için hazırlamış olduğumuz yazıda öğrenebilirsiniz.

Kol Ağrısı Neden Olur?

Düşme, çarpma, kaza ve incinmeler sonucunda kol ağrısı gibi bir problem görülebilir. Ancak kol ağrısının altında bazen daha farklı sebeplerde yatıyor olabilir. Ani kol ağrıları yaşıyorsanız ve sebebini tam olarak çözemiyorsanız buz kompres uygulayabilirsiniz.

Kol Ağrısının Nedenleri

İncinmeler

Her zamankinden daha fazla hareket ettirdiğiniz ya da olması gerekenden biraz daha fazla zorladığınızdan dolayı kolunuzda ağrı oluştuğunu hissediyorsanız, kolunuzun incinme ihtimali oldukça yüksektir. İncinmeler geçici olduğundan sıkı beslenme ve buz kompres ile kol ağrısını dindirebilirsiniz.

Atardamar Sertleşmesi

Kalbin kaslarını besleyen kanın içerisindeki oksijenin yetersizliği kol ağrılarına neden olabilir. Genel olarak kalbe giden atardamarlardaki sertlikler ve daralmalar sonucu ortaya çıkan bu ağrı hem göğüste ağrı hem de iç kısımda bi huzursuzluk sendromu olarak ortaya çıkmaktadır.

Yapılan egzersizlerden sonra kol ağrılarınız oluşuyorsa ve dinlendikten sonra geçiyorsa uzman bir doktora başvurmalısınız.

Tenisçi Dirseği

Yapılan egzersizlerde dirsek bölgesindeki tendonları ve bağları fazla tekrar sonucunda yıpratırsanız bu bölgede zedelenmeler meydana gelecektir. Tenisçilerde sıklıkla görüldüğünden tenisçi dirseği olarak isimlendirilen bu rahatsızlık günlük hayatta ağır iş yapanlarda ya da fitness yapan kişilerde ortaya çıkabilmektedir. Tenisçi dirseği problemi kol ağrılarına neden olmaktadır.

Sinir Sıkışmaları ya da Ezilmeleri

Daha çok ilerleyen yaşlara bağlı bir şekilde meydana gelen kemik ve eklem rahatsızlıkları sonucunda ortaya çıkan sinir sıkışmaları ya da ezilmeleri ile kendini gösteren kol ağrıları bulunmaktadır. Bu tür durumlarda ağrı boyun bölgesinden başlayarak kollara doğru yayılım gösterebilmektedir. Ağrıyla birlikte kollarda güç kaybı da yaşanmaktadır. Bu tarz kol ağrılarına neden olan duruma omurga artriti de denmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ