Kalça kaldırma egzersizleri

Sıkı ve dik kalçalara kavuşmak birçok kadının hayalidir. Sizler de artık hayalinizde ki daha sıkı ve dik kalçalara sizlere sunacağım egzersizlerle kavuşmak çok daha kolay.

Kalça kaldırma egzersizleri

Her bayanın hayalini kurduğu kalçalara ve kalkık popoya sahip olmak en büyük hayalidir. Bunun için pahalı spor salonlarına ve hatta ve hatta bıçak altına yatanları bile var. Sizler için hazırlamış olduğumuz muhteşem egzersiz hareketleriyle sizlerde o hayalı kurduğunuz dik ve güzel görünümlü kalçalara sahip olabilirsiniz. Öncelikle kalçalarınızı ve popunuzu yer çekimine meydan okuyan bir biçimde biçimlendirmek için kalçalarınızda bulunan ort ve küçük kas gruplarına yönelik bir egzersiz programı uygulamakta yarar vardır. Biçim bir kalça için sadece tek başına egzersiz yapmanın da yararlı olmayacağını kesin ve kesin bilmelisiniz. Bu egzersizlerin yanında yediklerimize, içtiklerimize kısacası beslenmemize kesinlikle dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunların yanında kardiyo dediğimiz çalışmalardan olan koşma, bisiklet sürme ve interval bisiklet çalışmalarını uygulamalısınız. Bu uygulamalar hem vücudunuzda bulunan kalorileri yakmanıza hem de kalçalarınızın sertleşmesine engel olan yağ tabakalarını da eritmenize yardımcı olacaktır.

Popo kaldırma hareketleri

Reverans hareketireverans

Çalıştırdığı kas grupları: Baldır, kalça (ekstra kas çalıştıran, zorlayıcı bir hareket)
Uygulanışı: Ayaklar kalça genişliğinde açık, eller ensede birleşmiş şekilde durun. Sol bacağınızı sağ bacağınızın önüne gelecek şekilde çapraz olarak kırarken yere doğru eğilin, sağ kolunuzla yere dokunun. Sonra ayağa kalkın. 20 kere tekrarlayın, taraf değiştirin. 20 kere uyguladıktan sonra diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayınız.

Yana tekme hareketiYana tekme hareketi

Çalıştırdığı kas grupları: İç bacak, kuadriseps (4 başlı kas), kalça ve dış kalça

Uygulanışı: Bacaklar omuz hizasında açık, eller kalçaya kenetlenmiş, bir bacağı kalça ve iç bacak yere paralel bir şekilde iyice gererek yana doğru açınız. Kalça hizasında 3 kere aşa ve yukarı bacağınızı hareket ettiriniz. 20 kere uyguladıktan sonra diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayınız.

Tek ayaküstündetek ayak üstünd hareketi

Çalıştırdığı kas grupları: İç bacak, kalça ve dış kalça

Uygulanışı: Eller başlangıç pozisyonunda ve kalça üzerinde,  Öncesinde sol bacağınızı havaya kaldırıp sol tarafınıza doğru hafifçe zıplayın. 20 kere uyguladıktan sonra diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayınız.

dış kalçaDış kalça kaldırıcı

Çalıştırdığı kas grupları: Kalça, dış kalça

Uygulanışı: Öncelikle ayak bileklerinize plates bandı geçiriniz. Yan bir pozisyonda yere doğru uzanın, üst kısımda kalan kolunuzla avuç içiniz yere bastıracak şekilde güç alın. Üstteki bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar daha yukarı kaldırınız. 20 kere tekrarlayın, taraf değiştirin. 20 kere uyguladıktan sonra diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayınız.

Tekmele çömeltekmele çömel

Çalıştırdığı kas grupları: Baldır, kuadriseps, kalça

Uygulanışı: Ellerinizi kalçanızın üzerine koyun, sağ bacağınızı vücudunuzun öne doğru tekme atar gibi yukarı doğru iyice kaldırınız ve bacağınızı indirdikten sonra hafifçe çömelin, başlangıç pozisyonunda kalın. 20 kere tekrarlayın, taraf değiştirin. 20 kere uyguladıktan sonra diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayınız.

Kalça kaldırma egzersizleri video !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ