Hindistan cevizinin faydaları nelerdir?

Hindistan cevizinin faydaları saymakla bitmiyor, bir çok derde deva olan hindistan cevizi mucizenin henüz hiç biyerde görmediğiniz, duymağınız faydalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hindistan cevizinin faydaları nelerdir?

Yaz kış yapraklarını dökmeyen Hindistan cevizi ağaçları insan sağlığı açısından birçok farklı farklı faydaları bulunmaktadır. Anavatanı Güney Amerika olan Hindistan cevizi bitkisini yemeklerinizde de kullanarak farklı ve oldukça mükemmel tadlar elde edebilirsiniz. Oldukça değerli bir besin kaynağı olan Hindistan cevizinin bir kilogramı 6620 kalori içermektedir. Vücudunuzun gün içerisinde ihtiyaç duyduğu C vitamini büyük ölçülerde giderecek olan bu meyve aynı zamanda A VE B vitaminlerini de barındırmaktadır. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum, fosfor ve demir gibi vitaminler açısından da oldukça zengin bir bitkidir. Bu denli faydalı olan Hindistan cevizini de fazlasını tüketmekten kaçınınız.

İktidarsızlıkhindistan cevizi 4

Bileşenleri sayesinde metabolizmanızın normalinden daha hızlı çalışmasını sağlayarak sizlere daha çok enerji sağlayacağından cinsel gücünüzü zirvelere yükselterek performansınızı artıracaktır.

Guatr

Hindistan cevizinin kabuklarında bulunan tanenler guatr oluşumlarını engelleyerek sizi guatrın zararlı etkilerine karşı sizleri korur ve hormon salgılarını koruyarak düzenler.

hindistan cevizi 3Kabızlık

Gün içerisinde sizleri oldukça zor durumlara sokacak cinste ağrılarla tadınızı kaçıran kabızlık içermiş olduğu müsilaj sayesinde sizleri kabızlığın zararlı etkilerinden çok kısa bir süre içerisinde kurtaracaktır.

Nasır

Hindistan cevizinin suyundan hazırlanmış olan yüzde yüz doğal Hindistan cevizi sütü düzenli kullanımlarda nasılda oluşan iltihabı söker ve sizleri bu nasıl illetinden korur.

Hindistan cevizinin faydaları

 • Yüksek oranda enerji ve canlılık verir, tüm gün kendinizi capcanlı hissetmenize katkı sağlar.
 • Mide de olan rahatsız edici gazlardan dolayı oluşan mide ağrılarını ortadan kaldırır.
 • Ağızda oluşan acı tatları ve mide de oluşan yanmaların belirtilerini en az indirger.Hindistan cevizini2
 • Böbrek taşı düşürenler için taşlarını düşürme noktasında oldukça faydası olacaktır.
 • Kilosuzluk’dan dert yananlar için kilo almalarına yardımcı olacaktır.
 • Boğazda oluşan rahatsızlık verici balgamları söktürür.
 • Mide bulantısı ve kusmaya iyi gelmektedir.

Hindistan cevizinin zararları

Aşırı kullanımlarda şeker hastalarında kan şekerini artıracağından çok ciddi sorunlara sebep olabilir. Bir diğer yandan kilo aldırıcı özelliği sayesinde fazla kilo almanıza neden olabilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Cemal dedi ki:

  Eğer ağız kokusu çekiyorsanız kötü ağız koklarınızın gitmesine yardımcı bir meyvedir

 2. Vural dedi ki:

  Şaban arkadaşa katılıyorum tüm sigara tiryakileri denesin çok faydasını göreceklerinden eminim

 3. Şaban dedi ki:

  Sigara içiyordum sürekli balgam ve ağzımda tad bozukluğu oluyordu hindistan cevizinden sonra balgam gitti ağzıma tad geldi

 4. Özge dedi ki:

  Güne zinde başklamanıza kendiniz daha da canlı hissetmenize yardımcı olacak etkili bir besin öğesidir.

 5. mert dedi ki:

  Ben kilo problemi yaşıyordum hindistan cevizini denedim ve bir süre sonra belirgin şekilde kilo aldım ve iştahım düzeldi

 6. melek ş. dedi ki:

  Ya bende diyorum ki bu sürvivor da yarışanlar bu kadar enerjıyı nerden buluyor. Hindistan cevizi enerji deposu ya. Ama heryerde sütünü bulmak zor 🙁

BİR YORUM YAZ