Hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir?

Çocuk bekleyen anne adayları için hamilelik evresinde karşı karşıya kaldıkları diş ağrıları, normal bir bireyin yaptığı gibi diş ağrısı geçirme yöntemlerini kullanmayız. Bu evrede mutlaka çok dikkatli olunması anne ve bebek için önemlidir. Şimdi sizlere hamilelikte diş ağrına karşı alabileceğiniz pratik ve etkili çözümleri sizlerle buluşturuyoruz.

Hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir?

Hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı, hamileliğine çok dikkat eden anne adayları için cevap bekleyen merak edilen sorulardan bir tanesidir. Çünkü normal bir birey ile hamile olan bireye yapılabilecek müdahale ve önlem yöntemleri bir olmayacaktır. Yanlış ve bilinmedik yollarlahamilelikte diş ağrısı 3 alınan önlemler hem bebeğe hem de anne adayına ciddi sorunlar doğurtabilmektedir. Diş ağrısı sorunu herkeste olduğu gibi çocuk bekleyen anne adaylarında da karşı karşıya kalabileceği çok ciddi bir problemdir. Hamile olan anne adaylarında bebeğin gelişmesinde ihtiyacı olan kalsiyum mu çokça harcayacağından bu dişlerde zayıflamalara neden olacaktır. Genelde hamile olan anne adayları ağız sağlıklarına pek fazla dikkat ve gereken özeni göstermemektedir. Hal böyle olunca diş kayıpları, dişler çürük ve tartar, akabinde apse gibi nedenlere yol açar bunlarda diş ağrılarını kaçınılmaz bir hale dönüştürür. Bu noktada siz değerli anne adaylarımıza hamilelikte diş ağrılarına oldukça etkili olacak birbirinden etkili çözüm önerilerini sizlerle buluşturuyoruz.

Hamilelikte diş ağrısına karşı alınabilecek önlemler?

Ağız ve diş bakımınıza özen gösterin:  Hamilelikle boy gösteren aşırı kusma, ağızda bakteri oluşumuna bu da zamanla dişlerde plak ve tartar oluşumuna, akabinde de diş çürüklerine davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle hamile anne adayları yemekten sonra diş ipiyle diş aralarını temizleyip, dişlerini güzelce fırlamalarını öneriyoruz.

hamilelikte diş ağrısı 4Karanfil kullanın: Karanfilin yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi sayesinde ağrıya neden olan diş kök hücrelerinizi uyuşturarak kısa sürede olsa rahatlamanıza ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Bol bol su tüketin: Ağızda kuruma ve buna bağlı bakteri oluşumuna zemin hazırlayabileceğinden anne adayları günlük normal su tüketim miktarını ara öğünlere bölerek mutlaka tüketmeleri gerekmektedir.

Beslenmenize dikkat edin: Kişi hamilelik dönemlerinde aşırı şekerli yiyecekleri tüketmekten kaçınmalıdır. Bebeğin diş gelişimi ve annenin diş sağlığı için kalsiyum ve fosfor içeren besinler sıkça tüketilmelidir.

Diş muayenesi yaptırın: Hamile olan anne adayları düzenli olarak diş hekimlerine giderek muayene olmalılardır. Muayene öncesi hamile olduklarını kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca diş hekimince verilen muayene ve ilaç yöntemleri kadın doğumcuya danışılarak kullanınız.

Hamilelikte diş ağrısına karşı alınabilecek diğer öneriler?

  • Bitkilerin ve bitki çaylarının gücünü keşfedin,hamilelikte diş ağrısı 2
  • Dişinizi sabah akşam fırçalayın,
  • Diş etlerinizi kontrol ettirin ve temizleyin,
  • Şekerli ve yağlı besinlerden kaçının,
  • Ağrı kesici kesinlikle kullanmayınız,
  • Ağzınızı bol bol çalkalamayı ihmal etmeyiniz,

Hamilelikte diş ve diş eti problemleri video!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ