Evde göğüs kası geliştirmenin 6 etkin yolu

Erkekler de daha sıkı ve güzel göğüs kaslarına erişmek birçoğunun hayalidir. Oldukça zor ve meşaketli bir süreç olan göğüs kası yapabilmek için pahalı spor salonlarına gitmenize artık gerek yok. Evinizin ortamında yapabileceğiniz birkaç basit egzersizle istenilen görünüme ulaşmak artık çok daha kolay

Evde göğüs kası geliştirmenin 6 etkin yolu

Göğsünüzde bulunan kaslar vücut estetiğinde erkekler için oldukça önemlidir. Bu bağlamda önemli olduğu kadar istenilen hacme ulaşılması da bir hayli zaman alan kas grubudur. Göğüs kaslarının görünümü ve gelişimi noktasında kimileri daha şanslı doğmaktadır. Bu bir gerçek ama doğru çalışma teknikleriyle de göğüs kaslarını istenilen şekle getirmek mümkündür. Omuz genişliğiniz az ise omuz ve göğüs kaslarınızın vücudunuzun açığını kapatma adına oldukça önemli bir noktaya gelir. Eğer spor salonunda çalışıyor olsaydınız bench pres sve fly hareketlerini yapacağınız temel egzersizler olacaktı. Evdeki imkânlar spor salonları kadar iyi hale gelmeyebilir ancak evde de çok iyi bir vücut elde edebilirsiniz.

1. Yol Temel ŞınavEvde göğüs kası 3

Şınav göğüs kaslarını geliştirmede en temel hareketlerden bir tanesidir. Şınav doğrudan göğüs kaslarını çalıştıran bir hareket olmasının yanı sıra vücudunuzun anatomisiyle de oldukça uyumludur. Karın kaslarını geliştirme de de büyük katkısı vardır.

Evde göğüs kası 22.Yol Ayaklar yukarı Şınav

Temel şınav metodu göğüs kaslarınızı geliştirir ancak hacimli olmanın yanı sıra şekilli kaslara sahip olmak istiyorsanız bu noktada sizlere yeterli olmayacaktır. Üst göğüs grubu kasları özel olarak çalıştıran bu hareketi yapmanız gerekmektedir. Aşağı inerken nefes alıp yukarı çıkarken nefes vermeyi kesinlikle ihmal etmeyiniz.

3.Yol Dumbell flyEvde göğüs kası 1

Evinizde bulunduracağınız bir dumbell takımı sayesinde alt göğüs karın kaslarınızı da bu hareketle özel olarak geliştirebileceksiniz. Bu hareketi yakalamak için masa olması şart değildir. Belinizi gererek de bu açıyı yakalayabilirsiniz.

Evde göğüs kası 54.Yol Dumbell pul over

Bu hareket bir alt göğüs toplayıcıdır. Göğüs egzersizlerinin son hareketi tamamlayıcı olarak tercih edilmekgosus 5tedir.

5.Yol Dumbell chest press

Ayaklar yukarıda çekilen şınavla benzer şekilde üst göğüs kaslarını etkin bir biçimde çalıştıracaktır.

Evde göğüs kası 66.Yol Dumbell press

Temel şınav hareketi ile benzer şekilde alt ve üst göğüs kaslarını birlikte çalıştıracak bir harekettir.

Yinede bu noktada abartılı bir göğüs kası yapmak istiyorsanız bunu ev ortamında yapmanız oldukça zordur. Ancak mevcut kaslarınızın formunu ev de rahatlıkla koruyabilirsiniz. Her ne kadar fırsat olmasa da evde antrenman yapmadan önce dışarıda 15 dakika koşu yapın ve bu sırada odanızı havalandırın. Koşu yapmaya imkânınız yoksa en azından kısa süreli yürüyüşler yağın ve iyice ısınmadan antrenmana başlamayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sniper55 dedi ki:

    evde dumbell setiniz yoksa bile 1 litre veya 2-2,5 litrelik kola şişelerine su doldurun öyle kullanın.

BİR YORUM YAZ