Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Pek çok insanın hayalinde bembeyaz, parlak ve temiz dişlere sahip olmak vardır. Sizlerle paylaşacağımız evde doğal diş beyazlatma teknikleri ile sizde artık daha beyaz gülüşlere sahip olabileceksiniz.

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Hepimiz bembeyaz ve inci parlaklığında dişlere sahip olmayı isteriz. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Eğer diş kemiklerinizin asıl rengi beyaz değilse evde uygulayacağınız tüm diş beyazlatma yöntemleri bir süre sonra dişinizin kendi rengine dönüşmesini önleyemeyecektir. Bu nedenle sizlerle paylaşacağımız diş beyazlatma yöntemleri ve tariflerini düzenli olarak uygulamaya devam ederek daha beyaz, temiz ve parlak dişlere sahip olabilirsiniz.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de sizlerle paylaşalım. Diş beyazlatmak için uygulayacağınız yöntemleri haftada en fazla 2 kere uygulamalısınız. Çünkü daha fazla uygulamanız sonucunda diş minesi zaman içerisinde aşınarak kötü sonuçlara sebep olabilir. Paylaştığımız tariflerini haftada en fazla 2 kere uygulamanız diş beyazlatmak için kesin çözüm niteliğinde olacaktır.

En Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatan limon ve karbonat

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Eski zamanlardan günümüze diş beyazlatmak için kullanılan etkin yöntemlerden birisi olan limon ve karbonat karışımını yaptıktan sonra diş fırçası yardımı ile dişlerinize sürebilir ve ovalar şekilde 3 dakika kadar tüm dişleri fırçalayabilirsiniz.

Diş beyazlatan ve temizleyen sofra tuzu

Malzemeler:

 • bir miktar sofra tuzu

Sofra tuzu karbonat kadar dişleri beyazlatıcı etki yapmasa da bir miktar kadar diş beyazlatmaya yardımcı olmaktadır. Sofra tuzunun antioksidan yapısı ile ağız ve diş üzerindeki bakterileri öldürerek ilerleyen süreçlerde sararmaların önüne geçmenize yardımcı olmaktadır. Diş fırçasını ıslattıktan sonra  sofra tuzuna batırın ve dişlerinizi 3 dakika kadar fırçalayın.

Diş beyazlatıcı etkisiyle sirke, tuz ve karbonat

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı elma sirkesi

Elma sirkesi diş minesi üzerindeki sararmaları beyazlatmak için çok etkili bir yöntemdir. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra diş fırçasını batırın. Yaklaşık olarak 4 dakika kadar yavaşça dişlerinizin tüm bölgelerini fırçalayın.

Hem ferahlık hem de beyazlık veren nane, limon, karbonat ve tarçın

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı nane tozu
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çay kaşığı toz tarçın
 • 2 çay kaşığı limon

Toz tarçın ve limon ağızdaki bakterileri öldürmek için antioksidan kaynağı sağlarken karbonat ise dişlerinizi beyazlatacaktır. Karışıma eklediğiniz nane tozu ile ferah bir ağız hissine kavuşacaksınız. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra diş fırçasıyla alın ve oval hareketlerle dişlerinizi fırçalayın.

Plak oluşumunu önleyen ve dişleri beyazlatan çilek

Malzemeler:

 • 2 adet çilek

Çilek, içerisinde yüksek oranda diş üzerindeki plakları yok eden kristalize yapıdaki katı asitleri bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra çilek içerisindeki zengin maddelerle ağızdaki bakteri oluşumunu azaltıcı etki yaratmaktadır. 2 adet çileği iyice püre haline getirdikten sonra diş fırçası ile uygulayabilirsiniz. Yazının başında belirttiğimiz gibi bu uygulamayı en fazla haftada 2 kez uygulamalısınız.

Yüksek magnezyum miktarı ile diş beyazlatıcı muz kabuğu

Malzemeler:

 • 1 adet muz kabuğu

Muz, içerisinde yüksek miktarda manganez, potasyum ve magnezyum bulundurmaktadır. Bu mineraller sayesinde hem diş minesi güçlenmektedir hem de diş minesi üzerinde sarı lekelerin oluşma önlenmektedir. Gündelik hayatınızda dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi ovarak kullanabilirsiniz.

Ağız bakterilerini yok eden ve dişleri beyazlatan gliserin

Malzemeler:

 • bir kaç damla gliserin

Bakterilere karşı mükemmel bir savaş kaynağı olan gliserin kullanıldığında kısa süre içerisinde ağız bakterilerini yok etmektedir. Diş minesinde sararmalara neden olan bakterileri de öldüren gliserin zaman içerisinde daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Günlük diş fırçalama işinizden sonra ağzınıza bir kaç damla gliserin damlatabilirsiniz.

Anti-bakteriyel özellikteki neem yaprağı

Malzemeler:

 • Bir miktar neem yaprağı

Doğada bulunan doğal antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahip olan neem yaprağı, ağız temizliğini sağlamak konusunda çok etkilidir. Macun kıvamına getirerek neem yaprağından faydalanmak için direkt olarak çiğnemeniz yararlı olacaktır. Eğer direkt olarak neem yapraklarını çiğnemeyi tercih etmezseniz, diş macununa neem yağı da ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ali Kemal dedi ki:

  7 yıldır sigara içiyorum. Sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra hafif ıslakken fırçanızı karbonata batırın ve dişlerinizi fırçalayın 1 hafta içerisinde dişleriniz bembeyaz olacaktır. Denediğim ve kesin sonuç aldığım bir yöntem olarak sizinle paylaşıyorum arkadaşlar.

 2. Şevval dedi ki:

  Çilek ve karbonatlı yöntemi deneyin ağzınız da hem çok hoş bir tat kalıyor hem de dişleriniz gerçekten bembeyaz oluyor.

BİR YORUM YAZ