Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Sizler de evinizde, elinizin altında bulunan malzemelerle kolayca ağda hazırlayabilirsiniz. Pürüzsüz, parlak ve yumuşacık bir tene merhaba! Evde doğal ağda tarifi ile karşınızdayız.

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Genel olarak kadınlar istenmeyen tüylerden arınmış, pırıl pırıl ve pürüzsüz tene sahip olmayı ister. Mükemmel ve yumuşacık bir cilt yüzeyi için jilet, tüy dökücüler, lazer epilasyon ve benzeri gibi bir çok yöntem kullanmaktadırlar. Bu yolların biride ağda yapmaktan geçmektedir. Cilde ağda uygulandıktan sonra o bölgedeki tüylerin tamamen kökünden alınması ve cildin uzun süre pürüzsüz kalması ağda kullanımına yönelimi artırıyor.

Maketlerde, raflarda bir çok ağda markası ve ağda çeşitleri bulunmaktadır ancak bu ağda çeşitlerinin bir çoğu içerisinde bulundurdukları maddeler ile cilt, beyin ve merkezi sinir sistemine verebileceği zararlar henüz tam olarak kesinleşmemiştir. Bu ağda çeşitlerinin vücudumuza verebileceği zararlar yerine, kendi evimizde bulunan malzemelerden, kendi şartlarımızda doğal olarak yapacağımız ağda çok daha sağlıklı olacaktır. Şimdi sizlerle paylaşacağımız doğal ağda tarifi ile yumuşacık ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı şeker
  • yarım çay bardağı su
  • yarım çay bardağı limon

Evde doğal ağda tarifi:

Geniş ve derin bir tencere içerisine şeker, su ve limon ekleyerek orta ateşte şeker karamel rengini alana kadar pişirmeye devam edin.

Kullandığımız malzemeler tencere içerisinde macun kıvamını alana dek tahta kaşıklı karıştırmaya özen gösterin. Hazırladığınız karışım çok katı olursa istediğiniz kıvam oluşana kadar az az su ekleyebilirsiniz.

Evde doğal ağda için pişirdiğimiz malzemeler doğru kıvama geldiğinde artık kullanım için hazır demektir. Hemen kullanmaya çalışırsanız sıcaklığından etkilenip yanabilirsiniz. Bu nedenle soğumasını beklemelisiniz. Ağdaya özel spatulanız ile hazırladığınız ağdayı alın ve ağda uygulayacağınız bölgeye biraz sürün ve sıcaklığını kontrol edin. Eğer rahatsızlık vermiyorsa ağda kullanıma hazır demektir.

Ağda yapacağınız bölgedeki tüylerin uzunluğu çok önemlidir. Doğru uzunlukta olduğuna emin olmalısınız. Tüylerin ağda için en iyi uzunluğu 3 mm ile 5 mm arasıdır. Tüyler çok kısa olduğunda ağdaya tutunamayacağı için tüyler kökünden kalkmaz. Eğer tüyler çok uzun olursa bu sefer de ağda işlemi çok zorlu bir hal alır.

Evde doğal ağda için hazırlamış olduğumuz karışımı kullanmak için mutlaka bir adet ağda spatulası alın. Ağda bandınız yoksa evdeki temiz ve sağlam bir bez parçasını da kullanabilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz doğal ağdayı kullanmadan önce ağda yapılacak bölgeye pudra ya da mısır nişastası dökerek o bölgenin yumuşamasını sağlayın.

Ağda spatulanıza yeteri kadar ağda aldıktan sonra tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın. Hazırlamış olduğunuz ağda bandınızı ya da bezini sürmüş olduğunuz ağdanın yönüne doğru serin ve bastırın.

Biraz bekledikten sonra ağdanın çekilip çekilemeyecek kıvamda olduğunu anlamak için bez parçasının ucundan tutup küçük denemeler yapın.

Ağda çekilebilecek kıvamda ise tüylerin çıkış yönünün tersine olacak şekilde ağdayı hızlı ve tek seferde çekip alınız. Artık tertemiz ve pürüzsüz bir tene sahipsiniz.

Evde doğal ağda yapımı video!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gamze dedi ki:

    Ağda yaparken gerçekten püf noktalara iyi dikkat etmek gerekiyor bacağın temiz olması, pudra kullanımı, ağdayı sürüş yönü, ağdayı çekiş yönü ve cilde peeling yapılması oldukça önemli.

  2. Ayla dedi ki:

    Arkadaşlar ben denedim evde sir ağda yapmak isteyenler mutlaka denemeli yukarıda anlatılanları uyguladım çok memnun kaldım.

BİR YORUM YAZ