Evde ağda nasıl yapılır?

Sizler de evinizde elinizin altında bulunan kolayda malzemelerle ağda hazırlayabilirsiniz. Muhteşem bir ağda tarifiyle sizlerleyiz, istenmeyen tüylere son.

Evde ağda nasıl yapılır?

Hepimizin isteği istenmeyen tüylerden kurtulmuş, pürüzsüz, pırıl pırıl bir ten hayalidir. Bu doğrultuda bir çok yola bir çok yönteme başvurmaktayız. Bunlardan en yaygın kullandığımız jilet, tür dökücü kremler ve jeller, spreyler, kremler, epilasyon aletleridir. Bu yollardan aslına bakılırsa en sık tercih ettiğimiz de ağdadır. Ağda yapıldıktan sonra tüylerin uzun süre çıkmaması, ağda imageskullanımı tercih etmemizde ki en büyük nedendir aslına bakılırsa. Piyasa da birçok kozmetik marketlere birbirinden farklı ağda türleri bulunmaktadır, şayet bunların çoğu kimyasal olduklarından cildimize, hatta beynimize ve sinir sistemlerime zarar verdikleri, yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. En iyi ve en sağlıklısı evimizde bulunan malzemelerden hazırladığımız, gözümüzün gördüğü elimizle yaptığımız ağdalar olacaktır, ancak böyle içimizde rahat etmiş olur. Şimdi sizlere evinizin ortamında elinizin de altında bulunan malzemelerle kolayda ağda yapımını göstereceğiz. Artık doğal ağdanızla istenmeyen tüylere son verin.

Evde ağda tarifi

Magda_44e39877-7a5f-4acb-a22c-a8e8590f5f08_1alzemeler:

  • 1 su bardağı esmer şeker (Toz şekerde olabilir)
  • 1.5 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı limon tuzu

Hazırlanışı ve uygulanışı

Önce derin bir kaba şeker ve suyunuzu katın ve iyice karıştırın, ardından kısık ateş de 10 dakika boyunca kaynatınız. Fokurdamaya başladığında limon tuzunu ilave edin ve ağda kıvamına gelene kadar da karıştırmaya devam edin. Son olarak kıvama gelen ağdanızı çabuk soğuması için öncesinde ıslattığınız mermerin veya fayansın üzerine alın ve ellerinize ıslatarak oyun hamuru gibi ağdayı elinizde alın ve agda-yapmak-saglikli-mi104d62802a2d9f2af602yoğurun. Böylece ağdanız 5 dakika da istediğiniz kıvamda hazır hale gelecektir. Ağda iyice soğumaya başladıktan sonra mermerden alınız. Bir ıslak poşeti ve bezi de yanınızda bulundurunuz. Ağdanızı iki elinizle çekerek katlayınız. Tekrar çekip tekrar katlayınız. Ellerinizi ıslata ıslata 2 dakika buna devam edin. Ardından ağdanın rengi açılmaya başlayınca ve yumuşadığında tüy olan bölgenize yerleştirin ve çekin. Bu şekilde tüy olan tüm bölgeye bu işlemi uygulamaya devam ediniz.

Evde ağda yapımı video !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ