Daha sıkı ve düz bir karın için etkili 6 yoga hareketi

Yaz aylarında özellikle daha sıkı ve düz bir karın bölgesine kavuşmanın hayalini kuran kadınlarımız için muhteşem bir öneri. Artık beş etkili mucizevi yoga hareketleriyle daha sıkı ve düz karın bölgesine kavuşmak mümkün.

Daha sıkı ve düz bir karın için etkili 6 yoga hareketi

Daha sıkı ve bir o kadar düz bir karın bölgesi, özellikle güneşin de kendini göstermesi ve yazında yaklaşmasıyla, güzelliğine, görünümüne dikkat eden bayanların arzuladıkları bir görünümdür. Bunun için birçok egzersiz türünü deneyip, birbirinden farklı yöntemleri deniyor ve istediğini o muhteşem sıkı ve düz bir karın bölge görüntüsünü elde edemiyorsanız, yıllardır uzak doğu kadınlarının denediği ve etkin biçimde verim aldıkları altı mucizevi yoga hareketiyle sizlerle o hayalini kurduğunuz karın görüntüsüne kavuşabileceksiniz. Bu mucizevi hareketler karın kaslarını çalıştırırken bir diğer yandan duruşunuzu da düzeltmekte ve vücudunuza da esneklik kazandırmaktadır. Hem fiziksel hem de mental olarak yoga ile esneyebilirsiniz. Ve şimdi sizlere önereceğimiz yoga hareketleriyle yaza daha sıkı ve düz bir karın bölge görüntüsüyle girmeye ne dersiniz?

Sıkı ve düz bir karın için etkili 5 yoga hareketi

Tekne duruşu hareketiTekne duruşu hareketi

Çalıştırdığı kas grupları: Bu yoga hareketimiz özellikle, karın kaslarını, sırt kaslarını, kuadrisepsleri ve kalçalarımızı güçlendirmektedir. Bu egzersiz türünü istediğiniz gibi değiştirebilmeniz mümkündür. Ayaklarınız yere paralel, yerden biraz yüksek ya da yukarı doğru kalkış tam duruş olarak da yapabilirsiniz.

Uygulanışı: Öncelikle bir düz zeminin üzerine dizlerinizi kırarak, ayaklarınız yerde düz olacak şekilde oturunuz, ardından ayaklarınız yerden kalkacak şekilde hafifçe arkanıza doğru yaşlanın. Sonrasında yavaşça ayaklarını uzatarak bacaklarınızı iyice gerin. Vücudunuz bu hareketi yaparken adeta bir V şeklini almış olması gerekmektedir. Kuyruk sokumunuzla dengenizi sağlayarak, ceneniz kalkık ve yüzünüz öne bakacak şekilde bu hareketi derince nefes alarak 10 kere yağın başlangıç pozisyonuna dönün.

Yarım tekne duruşu

 Çalıştırdığı kas grupları: Bütün vücuda dayanıklık ve güç katacak bu muhteşem hareket alt karın kaslarınızın eYarım teknetkili bir biçimde çalışmasına yardımcı bir harekettir.

Uygulanışı: Tekene pozisyonu ile başlayınız bu harekete, bacaklarınızı yavaça aşa doğru indiriniz. Kollarınız, bacaklarınız ve çene bölgeniz yere doğru paralel ve düz olmalı. Omuzlarınızın yere değmemesine dikkat edin kollarınızı düm düz tutun. Ardından bu hareketi derince nefes alarak 10 kere yağın başlangıç pozisyonuna dönün.

 Plank duruşu

 Çalıştırdığı kas grupları: Plan duruşu ile vücudunuzu doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Öncelikle ön ve yan kaslarınız belirgin birön kol plank biçimde çalıştığını hissedeceksiniz.

Uygulanışı: Bu harekete dizleriniz ve kollarınızın üzerinde durarak başlayınız. Avuç içleriniz yere değecek biçimde kollarınızı omuz genişliğinde açınız. Bacaklarınızı tek tek, yavaş bir biçimde arkaya doğru uzatınız. Bacaklarınız omuz hizasında açık ve dümdüz uzanmalı ve parmak uçlarınıza dokunmalısınız. Ardından bu hareketi derince nefes alarak 10 kere yağın başlangıç pozisyonuna dönün.

plank duruşuÖn kol plank duruşu

Çalıştırdığı kas grupları: Bir önceki yoga hareketimizde ki gibi, ön kol plank duruşu da önce ön ve sonra yan kas gruplarını çalıştırmaktadır. Diğer hareketten farkı ise omuzlarınızı daha güçlü tutarak buradaki kasları açar.

Uygulanışı: Dizler ve kollarınızın üzerinde durarak başlayınız. Öncelikle kollarınızın üzerinde durun, kollarınız omuz genişliğinde açık olsun. Bacaklarınızı yavaş yavaş arkaya doğru açın, bacaklarınız gergin ve omuz genişliğinde açık olsun. Omuzlarınızı yavaş yavaş dirseklerinize doğru indirin. Omuzlarınız, kalçanız ve topuklarınız düz ve aynı hizada olmalı ve parmak uçlarınıza doğru bakın.

Yana doğru esneme hareketi

Çalıştırdığı kas grupları: Özellikle bu hareket alt karın ve yan vücut kaslarınızı hedef alan bu muhteşem hareket, alt sırt kaslarınızı da araba sileceğigüçlendirmektedir.

Uygulanışı: Ayaklarınız yan yana düz ve yukarı olacak şekilde sırt üstü yere doğru uzanın. Kollarınızı avuç içleriniz yere bakacak şekilde iki yana açık ve hareket sırasında kollarınızdan güç alarak nefes alın. Nefes alıp verirken bacaklarınızı sağa ve sola dizlerinizi kırarak yatın. Bu hareketi başlangıç pozisyonuna dönerek on defa tekrarlayınız.

Sıkı ve düz bir karın için yoga hareketleri video !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ