Çocuklarda alerjik astım nasıl anlaşılır?

Rize’den Ceylin hanımın sorusu olan çocuklarda alerji problemi nasıl anlaşılır sorusunun cevabını yapılan araştırmalar sonucunda cevaplandırıyoruz.

Çocuklarda alerjik astım nasıl anlaşılır?

Alerjik astım türü çocuklarda en sık görülen astım türleri arasında gelmektedir. Astımı bulunan çocukların %85 oranında alerji şikâyetleri olmaktadır, bu oran yetişkinlerde ise %45 civarındadır. Alerjen adı verilen polen, akar, toz, küf ve diğer belirli maddelerin solunumu ile birlikte görülebilmektedir. Alerjik olsun ya da alerjik olmayan astımı olan kişiler soğuk havalarda havanın solunması, dumanın solunması ve bir takım güçlü kokularında astım belirtileri baş göstermektedir. Alerjenler her yerlerde görülebileceği gibi, nelere alerjik reaksiyonlar gösterdiği çocuğunuzun hastanelerde yapılacak olan tetkikler sonucunda belirlenerek ona göre bir ilaç tedavisi şekli uygulanması gerekmektedir.Çocuklarda alerjik astım nasıl anlaşılır1

Çocuğumun alerjik astım olduğunu nasıl anlarım?

Her çocukta astım ve alerji belirtileri aynı olmayacağı unutulmamalıdır kişiden kişiye bu belirtiler farklılık göstermektedir. Astım ataklarında da bu durum farklılık göstermektedir. Aşağıda sizlerle çocuklarda astımın belirtilerini teker teker sıraladık.

Çocuklarda alerjik astım nasıl anlaşılır3-Sıkça görülen öksürük problemleri

-Geceleri aniden öksürüğe boğulma

-Oynarken, gülerken veya ağlarken yaşanan öksürükler

-Oyun oynarken çocuğun enerjisinin birden düşmesi

-Göğüs bölgesinde sıkışmalar

-Nefes alıp verme hızında artışÇocuklarda alerjik astım nasıl anlaşılır44

-Nefes alırken hırıltı

-Boyun ve göğüs bölgelerinde ki kasların normalden sert olması

-Halsizlik ve yorgunluk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ