Burun estetiği nasıl yapılır, ameliyat sonrası ve fiyatları

Özellikle hanımlarımızın en çok tercih ettikleri operasyonların başında gelen burun estetiğine dair merak ettiğiniz her şey yazımızda. Ve en güncel 2015 yılı burun estetiği fiyatlarını da yazımızda bulabileceksiniz.

Burun estetiği nasıl yapılır, ameliyat sonrası ve fiyatları

Neden burun estetiği?2

Burun estetiği ameliyatları 3 nedenden dolayı ihtiyaç duyulan ve uygulan cerrahi bir operasyondur. Bunlardan birincisi düzgün nefes alamama, ikincisi darbeye dayalı meydana gelen kırıklar ve çatlaklar, son olarak da estetik kaygılardan dolayı kişi burun estetiğine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenlerden dolayı birçok kişi burun estetiğine ihtiyaç duymaktadır.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun ameliyatları estetik plastik cerrahlar tarafından, genel anestezi ile birlikte hastane ortamında yapılmaktadır. Açık v3eya kapalı ameliyat tekniği uygulanarak yapılmaktadır bu ameliyatlar. Kapalı ameliyat türünde tüm kesim işlemi burun içinden doğru yapılır. Açık olan teknikte ise burunun içi kesimlerine ilave olarak burun ucu ve tabanın küçük bir kesi de dahil edilebilir. Hangi tekniğin hastaya uygun olduğuna hastanın durumuna bakarak cerrah teşhisi koymaktadır. Ameliyat sırasında nefes problemi ile estetik olan kaygılara son vermektir temel amaç.

Burnum istediğim şekil olacak mı?

Burun estetiği operasyonlarının bir ameliyat olduğu kesinlikle unutulmaması gerekir. Tecrübeli plastik cerrahlar hastanın estetik kaygıları öncesinde hasta sağlığını ilk planda tutarlar ve ardından doğal bir görünüm sağlamayı tercih ederler. Hastanın doğal olmayan veya kendi sağlık yapısı ile bağdaşmayan cerrahi taleplerini de doğru bulması ve ileri de pişman olmayacak seçimleri yapmaması için hastayı doğru yönlendirirler.

Burun estetiğinde ameliyat sonrası

Ameliyat sonrasında bazı durumlarda aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir hasta bazı durumlarda da bir gün sonra.  Nadirinde olsa 2 gün sonra taburcu edilebiliyor hastanın durumuna göre.4

Burun estetiği fiyatları 2015

Burun estetiği fiyatları üst sınır olarak 3.000 TL ile 10.000 TL arasında hastaneye ve uzman cerraha göre değişiklik göstermektedir.  Ayrıca dışarıdan ekstra malzemelerin kullanılacak olması da yine burun estetiği ameliyatı masraflarınızı artırabilir bu da bilinmesi gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatı videosu!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Uğur Esen dedi ki:

    Arkadaşlar burun estetiği ameliyatlarını SGK karşılıyor mu ?bir bilgisi olan var mı?

    1. Sena ANIT dedi ki:

      Uğur bey bildiğim kadarıyla özel bir durum olduğu durumlarda yani çatlak kırık harici, estetik olarak yaptırmak istiyorsanız, burnunuzun şekli vs bu gibi durumlarda kesinlikle karşılamıyor.

BİR YORUM YAZ