Varikosel belirtileri nelerdir?

Erkeklerin %20 sinde yaygın şekilde rastlanan bir damar hastalığı olan verikoselin belirtilerinin neler olduğunu hastaniye.com olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Varikosel belirtileri nelerdir?

Erkeklerin %20 sinde görülebilen oldukça yaygın damar hastalıklarından bir tanesi olan verikosel hastalığı, testislerde bulunan toplardamarların aşırı genişlemesi ve uzaması nedeniyle kan akışında ki düzenin bozulmasıdır. Kan akışında ki düzen bozulduğunda, testis çevrelerinde pıhtılaşarak birikme gösterir ve buna bağlı olarak akabinde cinsel isteksizlik ve daha da kötüsü kısırlık problemi görülebilmektedir. Varikosel hastalığının yaygın belirtileri arasında genellikle testis bölgelerinde görülen şiddetli ağrılar, aşırı terleme ve yanma hissi gösterilmekle Varikosel belirtileri nelerdirbirlikte, varikosel özellikle başlangıç aşamalarında hiçbir belirti göstermediğinden önceden saptanması çok zor olacaktır. Varikosel zamanla ilerleyen ve hastalığın ortalarında belirtilerini göstermeye başlayacaktır.

Varikosel hastalığının belirtileri nelerdir?

Varikoselin hastalığı orta Safalara gelince görülen en yaygın belirtileri kasıkta görülen ağrılardır. Hafiften yavaşça orta dereceli şiddete kadar görülen bu Varikosel belirtileri nelerdir1ağrılar, genellikle uzun süreli oturma, ayakta durma neticesinde artış gösteren ağrılardır kişi uzandığında rahatladığını hissedecektir. Bu ağrılar özellikle geceleri, yatağa girmeden önce sık hissedilebilir ve sabah kalktığınızda ortadan kalkmış olabilir. Zamanla testisde ki damarlarda ki genişleme, bir süre sonra dışarıdan da görülebilecek kadar belirgin şekillerde görülebilir ve bu damarlar bacaklarda ki varis görünümüne benzerdir. Varikosel hastalığı ileri Safalara geldiğinde ilerledikçe ağrılar katlanılmaz bir hal alır, damarlar olduğundan fazlar genişler ve damar görünümleri daha da hissedilir.

Diğer belirtileri

-Damarlarda kan birikir

-Kasık ve testislerde ağrılarVarikosel belirtileri nelerdir3

-Nadir görülen ama testislerde küçülme

-Damarlarda genişleme

-Testislerde yanma

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kinyas dedi ki:

    erkeklerin kalbinin attığı yerin böyle sorunları olmaması için genital bölgenizi soğuk suyla yıkayın..

BİR YORUM YAZ