Tırnak batması nedir?

Ayağınızdan sürekli acı çekmek sizi rahatsız ediyor olmalı. Tırnak batması nedir ve neden olduğu hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıda yazmış olduğumuz yazıyı okuyabilirsiniz.

Tırnak batması nedir?

Genellikle yaşlı insanlarda görülen tırnak batması tırnağı koruyan cilt yapısının tırnakla arasında olan iletişimin bozulması ve sorun meydana getirmesi sonucu oluşur. Tırnak yapısının bozuk olmasından dolayı kaynaklanan bu durum tırnak büyüyüşünün yanlış yöne doğru ilerlemesine neden olur. Yanlış yöne doğru büyüyen tırnak cilde baskı yaptığında acı hissi verir. Buna tırnak batması denir. Bazı durumlarda tırnak cilde battığında mikrop kapmadan dolayı enfeksiyon meydana gelir ve bu yürürken çorap giyerken yani kısaca ayağınız temas halindeyken acı çekmenize neden olur. Tırnağın altında bulunan tırnak yatağı doğumdan bu yana olan zaman dilimi içerisinde tırnağınızı normal yönde uzatırken tırnak yatağındaki sorundan sonra tırnak yanlış yöne büyür ve batmalar meydana gelir.

Tırnak batması neden olur?

Tırnak batması nedirTırnak batması tırnak yatağında meydana gelen sorunlardan dolayı tırnağın yanlış yöne büyüyerek cilde zarar vermesi ve iltihap oluşması sonucunda hissedilen acıdır. Tırnak bakması nedenleri arasında yanlış tırnak kesimi, yanlış ayakkabı seçimi görülmektedir. Aynı zamanda tırnak batması mantar tedavisi sonrasında da meydana gelebiliyor. Mantar tedavisi tırnak yatağında sorunları meydana getirebilmektedir. Tırnak batmasından önce tırnak renk değiştirir ve azda olsa ayaklarda ağrı meydana gelebilir. Tırnak, tırnak yatağından batarak ilerler ve cilde ulaştığında rahatsızlıkları meydana getirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ