Saç mezoterapisi nedir, faydaları nelerdir?

Saçlarınız mı dökülüyor, bunu önleyemiyormusunuz artık mucizevi bir yöntem olan saç mezoterapisi ile saçlarınız koruma altında ve seanslar sonunda dökülen saçlarınızı geri kazanıyorsunuz.

Saç mezoterapisi nedir, faydaları nelerdir?

Mezoterapi tedavi yöntemi son yıllarda dökülen saçları yeniden kazanmak ve saç dökülmesinin önüne geçebilmek adına kesin sonuçlara imza atan  mucizevi bir tedavi yöntemidir. Bu oldukça muhteşem tedavi yöntemisayesinde  zamanla incelen dökülen saçlarınız ın yerine bir ince uçlu bir iğne yardımı ile saç derinizin orta tabakası olan (dermis/hipodermis)  tabakasına minimum dozajlarda uygulanan bir mikro enjeksiyon yöntemidir. Dermis tabakamız cildin fonksiyonel tabakalarından bir tanesidir. Bu sayede dermisten  yapılan enjeksiyonlar sayesinde saç köklerinizi kökten uca derinlemesine besleyecek ihticı olan  tüm vitamin, mineralkeri  hedef saç köklerine direk enjekte edilmil  olur. Mezoterapi yöntemi alternatif bir tıp yöntemi değil FDA onaylı farmakolojik ürünlerin alternatif yolla verilmesi işlevidir ve % 100 tıbbi olduğundan gönül rahatlığı ile tercih edilmelidir. Bu operasyonel yöntemdeki amaç  lokal bir işlem ile hücre metabolizmasını çeşitli  uyarıcılar vasıtası ile uyararak doku sanlılığını yeniden kazandırmak olacaktır.

Saç Mezoterapisin’de üç hedef vardır;2.jpg

 1. Hedef: Saç dökülmelerini durdurmak ve minimal derecelerde azaltmak.
 2. Hedef: Saçın kalitesini artırmak ve canlandırmak.
 3. Hedef: Saç hücrelerini bitkisel hayattan kurtarmak.

Saç mezoterapisi’nin avantajları

 • Lokal olarak bir bölgeye uygulanışı
 • Direkt bir şekilde dokuyu hedef alan bir yöntem
 • Saç dökülmesi probleminin kesin bir şekilde önüne geçebilmekte
 •  İlaçların dozlarının minimal tutulması
 •  İlacın  oldukça etkin olması.
 • 3.jpgSeans aralarının uzun, seans sayılarının az olması oldukça önemli bir faktör
 • Kesin diyebileceğimiz sonuçlar verir.
 • Diğer alternatif yöntemlere göre düşük maliyet gerektirir
 • Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır

İdeal bir saç mezoterapisi kaç seans olmalıdır?

Bu terapiler genelde, ilk 4 haftada 1-2 ay sonrasında yapılacak 4 seans ise 15 günce 1 olmak üzere 8 seans düzenlemekte olup, yaklaşık olarak ta 6 aylık bir süreci gerektirmektedir. Uzun oluşu gözünüzü korkutmasın kesin sonuçlar istiyorsanız buna değer.

Saç Mezoterapisine destekleyici tedaviler

Bu tedavi yöntemine alternatif olarak destek sağlacak  saç lazeri ve radyo frekans gibi destekleyici yöntemler de kişinin seçinine göre tercih edilebilir oldukça faydalı olacaktır. Bunların yanında takviye olaraktan çeşitli tonikler, 4.jpglosyonlar, şampuanlar, bitkisel yağlar kullanılabilir.  Bu noktada kesin ve kesin  edilmesi gereken buı tür alternatiflere yönelmeden önce doktorunuza danışarak sadece doktor tavsiyesi ve  önerileri ile bu yöntemleri takviye edinin. Aksi halde bir çok cilt problemlerine maruz kalabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ