Saç ekimi nedir,nasıl yapılır?

Günümüzde birçok kişinin kâbusu olan saç dökülesi problemine saç ekimi işlemiyle artık son. Sizler saç dökülmesine dair merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Saç ekimi nedir,nasıl yapılır?

Saç ekimi nedir?

Artık günümüzde birçok kişi saç dökülmesi ve kellik problemiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Genelde genetik yatkınlık, aşırı kilo alınması, ani kilo düşüşleri, stres ve bunalım durumları, kadınlarda hamilelik ve emzirme dönemi sonrası metabolik değişmeler, çeşitli ilaç kullanımı, yaşlanma, dış çevre faktörleri gibi daha birçok nedenden örü kellik problemi birçok insanın kâbusu olabiliyor. Şayet insanları can sıkıcı duruma kalıcı bir çözüm bulmada genelde sıkıntılar yaşarlar. Yayın şekilde insanlar halk arasında kulaktan duyma bitki karışımları, ilaç önerileri denerler ama çoğu kez başarısız sonuçlar alarak hüsrana uğrarlar. Ancak günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile saç dökülmesi ve kellik artık kaderiniz olmaktan çıkmıştır. Artık bireyler yaptıkları araştırmalar sonrasında gerekli yerlere gönül rahatlığı ile başvurarak alanında uzman hekimlerle cerrahi işlemle, lokal anestezi yapılarak saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

 Saç dökülmesinin diğer nedenleri;sacekimi3.jpg

 • Kimyasal şampuan ve sabun kullanımı
 • Aşırı güneşe maruz kalınması
 • Tuzlu deniz suyu
 • Sürekli saça sprey, jole, vaks sürme
 • Saça sürekli fön çektirme

 Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi işlemi bireyin saç köklerinin güçlü olduğu ve neredeyse hiç dökülmeyen, saçın yoğun olduğu bölgelerden ssaç-ekimi2.jpgaç köklerinin alınarak, kel olan bölgeye cerrahi bir işlemle nakledilmesi işlemidir. Saç köklerinin alınmış olduğu bölge genellikle doner dominant olarak adlandırıldıkları başın yan ve arka bölgeleridir. Bu bölgelerde ki saç kökleri uzamaya kişinin yaşamı boyunca uzman devam ve de asla dökülmezler. Bir diğer deyişle bu bölgeler genetik yapı itibari ile dökülmemeye kodlanmıştır. Bu kısımlardan alınan saç kökleri saçsız bölgede işlem gördükten sonra bu özelliklerini kaybetmeden o bölgede devam ederler. Bu işlem uzman ellerde ve doğru şekilde uygulandığı zaman beklenen sonuçları kısa sürede verir tekrardan saç dökülmesinin önüne geçebilirler. Saç ekimi işleminde pek çok yöntem uygulanmaktadır artık günümüzde. Saçın alındığı bölge, saçın ekildiği bölge ve uygulanan işlemlere göre operasyonu kategorilere ayrılmıştır.

Bunlardan bazıları;Saç-Ekimi-Öncesi

 • Gold Fue Tekniği
 • MP Fue Tekniği
 • Body Fue Tekniği
 • Klasik Fue Tekniği
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. EKREM dedi ki:

  Eski saçlarımdan iyi vallla iki yıl oldu yaptıralı tek bir dökülme olmadı ya 😀

 2. SELİM dedi ki:

  Valla ne ilaç ne losyon en serum saç ekimi kesin çözüm pahalı bi uygulama ama eder yani değer

 3. ÇETİN dedi ki:

  akın arkadas dogru diyor ben yanlıs bı yerde yaptırdım ikinci kez yaptırmak zorunda kaldım sonunda oldu ama

 4. AKIN dedi ki:

  Arkadaşlar bu kesin çözüm ama doğru adreste yaptırmak oldukça önemli kesin sonuç almak istiyorsanız.

 5. ERKEN dedi ki:

  Ben saç ekimi yaptırdım çok memnunum eski saçlarımdan daha sağlam vallahi =)

BİR YORUM YAZ