Otururken yapılan karın egzersizleri

Sizler için ev ve ofis ortamınızda oturarak karın kası çalıştıracağınızı desek ne dersiniz? Yanlış duymadınız artık oturarak yapacağınız sizlere sunmuş olduğumuz egzersiz hareketleriyle bu mümkün

Otururken yapılan karın egzersizleri

İster evinizin bir köşesinde veya ofiste masanızın başında yapılan karın egzersizlerini kullanarak bu karın bölgenizde ki karların belirgin şekillerde çıkmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu tür yapılan egzersizler göbek yağını eritme noktasında kısa sürede etkisini görmeyebilirsiniz. Ancak uzun süre de etkin bir şekilde etkisini görebilirsiniz. Oturur pozisyonlarda yapılan karın bölgesi egzersizleri karın kaslarınızı çalıştırır ve göbek çevrenizde olan yağları yakılmasına katkı sağlayacaktır. Bunun yanında sıkı bir diyet ve yüksek tempolu yürüyüşler, bisiklet ve yüzme gibi egzersizlerle takviye edebilirsiniz.

Yapılacak hareketlerBeFunky_Otururken yapılan karın egzersizleri nelerdir2.jpg

Otururken yapacağınız karın egzersizleri genel olarak bacak ağırlığınızın kullanılarak kasların çalıştırılması üzerinedir. Egzersizlere başlamadan önce sırtınızı düz tutun ve belinizin destekli olmasına dikkat ediniz. Eğer bel bölgenizde boşluk kalırsa bel ağrısı çekebilirsiniz.

Mekik

BeFunky_Otururken yapılan karın egzersizleri nelerdir1.jpgSandalyenizde mekik hareketleri yapabilirsiniz. Klasik yapılan mekik hareketlerinden daha az efor sarf etmenizi sağlar ama yine de kaslarınızı etkin bir biçimde çalıştırır. Oturmuş pozisyonda ayak tabanlarınızı yere tam olarak yere koyunuz, sırtınızı düzleştirin, kollarınızı göğsünüzde toplayarak öne doğru eğiliniz. Yüzünüzü dizinize kadar getirmeye çalışınız. Bu hareketi 10 kez yapıp derin nefes alıp veriniz.

Bacak kaldırma hareketi

Oturur pozisyonlarda yapılan bacak hareketleri özellikle alt karın kaslarınızı çalıştırmaktadır. Hareketi yaparken dengenizi korumak için koltuk atlarınızdan destek sağlayabilirsiniz. Koltuğunuzun ucuna doğru oturarak sırtınızı doğru pozisyona getiriniz. Ayaklarınızı yerden karnınıza doğru çekerek bir süre bu pozisyonda bekleyerek hareketi 10 kez tekrarlayarak derin nefes alın ve verin.

Bisiklet hareketiBeFunky_Oturarak-mekik-karın-egzersizle2.jpg

Bu pozisyonda da koltuğun ucuna oturunuz ve bu hareketi uygularken kollarınızdan destek alınız. Ayaklarınızı yerden kaldırarak normal bisiklet hareketini uygulayınız. Hareketi yavaş yavaş 10 kez tekrarlayarak derin bir nefes alınız ve veriniz.

Mekik hareketi uygulanışı

Bacak kaldırma hareketi uygulanışı

Bisiklet hareketi uygulanışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Suna B. dedi ki:

    Etkili olabiliyor ançak iş yerinizde denemeyiniz 😀 çok komik görünüyorsunuz…

BİR YORUM YAZ