Öksürüğe iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir?

Havadan gelen mikropların akciğerlere zarar vermesiyle meydana gelen öksürüğe iyi gelen şifalı bitkisel çaylar nelerdir?

Öksürüğe iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir?

Solunum sırasında vücudumuza girip akciğerlere zarar veren mikroplar öksürüğe neden olmaktadır. Tozlu ortamlarda ya da gribal enfeksiyon sırasında meydana gelen öksürüğü ilaç kullanımı yerine bitkisel çaylarla tedavi edilebilirsiniz. Şifalı bitkisel çaylar öksürüğün tedavisinde kullanılırken, öksürüğü meydana getiren enfeksiyonel hastalıkları da tedavi etmektedir. Bitkisel çaylar bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun mikrop kapmasını da önlemektedir. Akciğerleri temizleyen şifalı bitkisel çaylar sigaradan dolayı oluşan öksürmeyide akciğerleri temizleyerek iyileştirmektedir.

Öksürüğe iyi gelen şifalı bitkisel çaylar

Zencefil çayı: İçinde bulunan uçucu yağ asitleri sayesinde vücuda giren mikropların akciğere inmesini engelleyerek öksürük oluşumunu engellemektedir.

Zencefil çayı nasıl hazırlanır?

1 su bardağı kaynamış suyun içine 20 gram kurutulmuş zencefil atarak 5 dakika daha kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız demleyen zencefil çayından her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

Adaçayı: Adaçayı kanı ve akciğerleri temizleyici etkisiyle öksürüğün oluşumunu engeller. Mikrop öldürücü olan adaçayı vücuda giren mikropları öldürür.

Adaçayı nasıl hazırlanır?

2 su bardağı kaynar haldeki suyun içine 20 gram kurutulmuş adaçayı atarak 10 dakika boyunca kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız. Demleme sona erdiğinde her sabah kahvaltıyla birlikte ya da kahvaltıdan sonra 1 bardak içiniz.

Nane çayı: Nane çayı bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve nezle gibi gribal enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Bu hastalıklardan dolayı oluşan öksürükte bu sayede engellenmiş olur.

Nane çayı nasıl hazırlanır?

1 su bardağı kaynamış suyun içine 10 gram nane atarak kaynatınız. Kaynama bittiğinde demlemeye bırakınız demleyen nane çayından sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içiniz.

Ihlamur çayı: Ihlamur çayı içinde bulunan tanenler ve yağ asitleri sayesinde mikropları öldürerek kanı temizler. Bağışıklık sistemini de güçlendiren ıhlamur çayı öksürük oluşumunu engellemektedir.

Ihlamur çayı nasıl hazırlanır?

1 su bardağı kaynar haldeki suyun içine 15 gram ıhlamur bitkisi atınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız. Demleme sona erdiğinde ıhlamurları sudan arındırarak her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ