Nefes darlığına iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir?

Astım – bronşitten dolayı nefes darlığı mı çekiyorsunuz? Nefes darlığına iyi gelen bitkisel çaylar hastaniye.com’da.

Nefes darlığına iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir?

Nefes darlığı üst solunum yolu hastalıklarındandır. Nefes darlığının birçok nedeni vardır. Bronşitten dolayı oluşan nefes darlıkları, nefes alıp verdiğimizde solunum yoluna yabancı bir cisim geçmesi, kalp hastalıkları(kalp yetmezliği ve ritim bozuklukları gibi), sinir, stres ve heyecan yaptığınızda nefes darlığı görülebilir. Astım hastası ve akciğer kanseri olan bireylerde nefes darlığı hastalıktan dolayı olduğu için normal karşılanmalıdır. Nefes darlığı neden olduğuna bağlı olarak yavaş yavaş ya da aniden oluşabilir. Örneğin solunum yoluna yabancı bir cisim kaçtığında aniden görülen nefes darlığı astımda yavaş yavaş ilerler. Nefes darlığını tetikleyen bazı durumlar vardır bunlar; alerjik hastalıklar, sigara kullanımı, kirli hava ve fazla insan bulunan ortamlarda nefes darlığı görülebilir.

Zencefil çayı: Mikrop öldürücü etkisiyle solunum yollarını açan zencefil aynı zamanda damarları açarak kan zencefilpıhtılaşmalarını engeller.

Zencefil çayı nasıl hazırlanır?

2 su bardağı kaynar haldeki suya 100 gr kurutulmuş zencefil atarak 5 dakika daha kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemesini bekleyiniz. Demleyen zencefil çayından günde 3 defa sabah, öğle ve akşam olmak üzere 1 bardak içiniz.

Nane çayı: Ferahlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle sinir, stres ve heyecanlanmadan dolayı kaynaklanan nefes darlıklarına iyi gelir.

naneNane çayının hazırlanışı

1 su bardağı kaynamış suyun içine 50 gram kurutulmuş nane atarak kaynatınız. Kaynayan nane çayının demlemesini bekleyerek sabah ve akşam 1 bardak içebilirsiniz. Sınava girmeden önce 1 bardak nane çayı içmeniz nefesinizi düzenleyecektir.

Adaçayı: Akciğerleri temizleyerek üst solunum yolu hastalıklarına iyi gelen adaçayı nefes darlıklarını önlemektedir.

Adaçayı nasıl hazırlanır?

2 tatlı kaşığı kurutulmuş adaçayını kaynar haldeki suya atınız ve 5 dakika daha kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız. Demleyen adaçayından her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

Keçi boynuzu çayı: Keçi boynuzu çayı ve keçi boyunuzu pekmezi astımın 1 numaralı ilacıdır. Akciğerleri temizleyip solunum yollarını açan keçi boyunuzu çayı nefes darlığını engeller.harnup

Keçi boyunuzu çayının hazırlanışı

1 bardak suyun içine kurutulmuş keçi boyunuzu bitkisi atarak kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız. Demlenen keçi boyunuzu çayından her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. ezra dedi ki:

  Arkadaşlar zencefil çayı nefes darlığının birebir ilacı kesinlikle kullanın

 2. Cemal dedi ki:

  Keçi boynuzu ne muaberek bişi ya astıma bile iyi geliyor bunu yiyen ölmez hakketten yaaa

 3. Elif dedi ki:

  Sürekli nefesim tıkanıyordu nane çayı ile nefesim açıldı bronşlarım açıldı

 4. Özden dedi ki:

  Adaçayını ben deniyorum arkdaşlar kaç aydır çok etkili valla sağlıklı nefes alabiliyorum eskisi gibi

BİR YORUM YAZ