MS hastalığının belirtileri?

Rize’den Tuna beyin sorusu olan MS hastalığında ne gibi belirtiler görüleceğini merak eden hastamızın bu sorunsu derinlemesine araştırmalar sonrasında cevaplandırıyoruz.

MS hastalığının belirtileri?

Multipl skleroz, kısaltılmış adı ile de MS olarak da halk arasında sıkça bilinen bu hastalık bağışıklık sistemleri hastalığıdır. Yaşlanma ile tahribe uğrayan bağışıklık sistemleri merkezi sinir sistemi dahiline olan beyin, omurilik ve optik sinirlere kısım şekillerde ataklar gerçekleştirerek sinirlerimizi koruyan dokuda sonraları zamanla sinirsel tahribatlara neden olmaktadır. Ms belirtileri hastalığın şiddetine göre değişiklikler göstermektedir. Bazı Ms hastaları sadece el ve bacaklarında uyuşmalar meydana gelirken bazılarında kas fonksiyonlarında azalmalar veya duy, hissiyat kaybı oluşabilmektedir. Hasta denge kaybı, görme kaybı, uyuşma, karıncalama, kol ve bacaklarda güçsüzlük oluşabilmektedir. Gel gelelim daha geniş bir şekilde maddeler halinde Ms hastalığının belirtilerinin neler olduğunu tek tek sizlerle buluşturalım.Ms hastalığı belirtileri nelerdir3

Sıkça görülen MS hastalığı belirtileri nelerdir?

Uyuşma ve karıncalıma

Vücudumuzun çeşitli bölgelere iğne batmaları hissi, uyuşma ve kaşıntı gibi hastalıklar MS hastalıklarının en sık görülen belirtileri arasında yerini almaktadır.

Mesane problemleri

Ms hastalığı belirtileri nelerdir1Multipl skleroz hastalıklarının büyük çoğunlukları sık idrara çıkma, aniden sıkışmalar, geceleri idrar isteği ile uyanma gibi birçok mesane problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yürümede güçlük

MS hastaların da kas kasılmaları ve kaslarda güç, denge kaybına bağlı olarak yürümede güçlükler en sık rastlanan MS hastalığının yaygın belirtilerindendir.,

-Aşırı yorgunluk

-Kas spazmları

-Baş dönmesiMs hastalığı belirtileri nelerdir

-Konuşmada güçlük

-Düşünme de zorluk

-Sürekli titreme

-Görmede güçlük çekme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ