Mide bulantısına iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir?

Midenizin mikrop kapması sonucu oluşan mide bulantısına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

Mide bulantısına iyi gelen bitkisel çaylar nelerdir?

Her öğünden sonra mideniz bulanıyor ve ilaç içmek zorunda mı kalıyorsunuz? Yemek sırasında bitkisel çaylardan içerseniz ilaç içmek zorunda kalmaz ve yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Mide bulantınıza neden olan hastalığı tedavi edebilir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Mide bulantısı soğuk algınlığı, grip, sinir ve stres gibi hastalıklardan dolayı da oluşabilir. Bu tür hastalıkların 1 numaralı ilacı bitkisel çaylardır.  Mide hastalıkları olan reflü, gastrit ve mide yanmasının da tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkisel çaylar reflü de mide asidini, gastritte ise mukoza tabakasını güçlendirmektedir.

Mide bulantısına iyi gelen şifalı bitiksel çaylar

Zencefil çayı: 1 numaralı antioksidan olan zencefil mikrop öldürücü özelliğiyle bakterilerden dolayı meydana gelen mide bulantılarını önler ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Zencefil çayının hazırlanışı

Bir su bardağı kaynar haledeki suyun içine 15 gram zencefil atarak 5 dakika daha kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız. Demleyen zencefilden her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

Nane çayı: Nane çayı ferahlatıcı etkisiyle mide bulantısından sonra oluşan kusmayı önlemekle birlikte mikrop öldürücü özelliğiyle mideye giden mikropları öldürmektedir.

Nane çayının hazırlanışı

Bir su bardağı kaynamış suyun içine 10 adet nane atıp kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemeye bırakınız. Demleyen nane çayından naneleri arındırarak her sabah 1 bardak içiniz.

Papatya çayı: Papatya çayın çiçeklerinde bulunan tanenler bağışıklık sistemini güçlendirerek midenin mikrop kapmasını engellemektedir.

Papatya çayının hazırlanışı

15 adet papatya çiçeğini 1 litre kaynamış suyun içine atarak kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde 5 dakika demlemesini bekleyiniz. Demleme sona erdiğinde papatyaları çaydan arındırarak her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

Adaçayı: Adaçayı içinde bulunan tanen ve reçineler sayesinde mikropları öldürerek mide bulantısına iyi gelir. Aynı zamanda mide asidini düzenleyen adaçayı mide bulantısını önlemektedir.

Adaçayının hazırlanışı

5 adet kurutulmuş adaçayı bitkisini 1 litre kaynar haldeki suyun içine atarak kaynatınız. Kaynama sona erdiğinde demlemesini bekleyiniz. Demleyen adaçayından günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam içiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ