Kan vermek kilo aldırır mı ve faydaları nelerdir?

Trabzon’ dan Ayla hanım; kan vermek kilo aldırır mı ve kan vermenin faydaları nelerdir sorusuna cevaben. İşte kan veren bir kişinin vücudundaki tüm değişimleri makalemizde bulabileceksiniz.

Kan vermek kilo aldırır mı ve faydaları nelerdir?

Kan vermek kilo aldırır mı?

Halk arasında kan vermek kilo aldırır mı sorusu kan veren pek çok kişi arasında tartışılan konuların başında gelmektedir. Birçok kişi kan verirken acaba kilo alırmıyım sorusunu kendine sormaktadır. Kilo alırım korkusu yüzünden  kan vermek isteyen kişiler kan vermekten hep kaçmıştır. Çok sorulan bu soruyu sizler için alanında uzman bir doktora sorduk ve kan vermek kilo aldırmayacağını ve sadece kısa süreliğine iştah açabileceği cevabını aldık. Aksine kan veren bir insan vücudunda yeni kan üretimi ile birlikte daha sağlıklı olur, kendini daha dinç hisseder ve metabolizması daha düzgün çalışır. Kan vererek kendi sağlığınızı koruyabilmenin yanında birçok kişiye de şifa olacağınızı unutmayın. Bu yüzden oldukça önemli olan kan vermekten kaçınmamanızı önermekteyiz. Kan veren kişi sağlık taramasından geçtikden sonra yılda iki defa kan bağışı yapabilmektedir. Eğer sağlığınız el vermiyorsa kan vermek yüksek tansiyon, yorgunluk vs. durumları meydana getirebilir.

Kan vermenin faydaları nelerdir?

İnsan sağlığı açısından kan vermek çok faydalı bir durumdur. Yılda iki kez vereceğiniz kan bağışlarınızla birçok hastaya derman olmanızın yanı sıra daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz. Sizler için araştırmalarımız sonucunda edindiğimiz bilgiler kan vermenin faydalı bir durum olduğunu kanıtlar nitelikte. İşte kan veren bir insan vücuduna ne gibi fayda sağlıyor bakalım.

 • Kandaki yağ oranı düşer,
 • Kalp krizi riskini % 90 ortadan kaldırır,
 • Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlar,
 • Stres, yorgunluk, gibi rahatsızlıkları ortadan kaldır,
 • Vücut daha sağlıklı olur ve kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar,
 • Kemik iliğindeki yağlanmaları önler ve sürekli kan yapımı sizi canlı tutar,
 • Kan bağışı yapanlar AIDS, Hepatit B, Hepatit C gibi hastalıkların aşılarını bedava yaptırırlar,
 • Kan verdiğiniz takdirde vücut tarafından uyarılarak temiz kan üretmeye başlayıp hücreler yenilenir.
 • Kalp, damar ve tansiyon hastalığına yakalanma tehlikesinin, baş ve migren ağrısının, el ve ayak uyuşmalarının azaldığını fark edeceksiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. kemal dedi ki:

  ben yilda iki defa kan veriyorum baş ağrısı kilo dengeleyicidir vucut rahatlıyor kan vermeye devam edeceğim herkese tavsiye olsun sekiz defadır veriyorum hele baş ağrısı migreniniz varsa kesinlikle gecer

 2. Emin dedi ki:

  Keşke aldırsa ben kilo almak için kan verecektim

  1. mehmet dedi ki:

   kan verdikten sonra yeme ihtiyacım çoğaldı,eskiden çok acıkmazdım kan verdikten sonra günde 4 defa yemek yiyorum.

 3. esra dedi ki:

  keşke kilo aldırsa ben kilo almak istiyorum ama bi türlü alamıyorum

 4. ibrahim dedi ki:

  kan vermek iyidir kilo falan da hikaye yani kilo alma yok ben devamlı kan veririm herkese tavsiye ederim

 5. Hayri B. dedi ki:

  Kan değerim 18 miş normalin üzerinde sınırda 32 yaşındayım. Sigarada kullanıyorum kan vermeyi düşünüyorum ancak kan vermek kilo aldırır dediler hakikaten doğru mudur?

BİR YORUM YAZ