Kalp krizi belirtileri nelerdir?

Trabzon’dan Ercan beyin sorusu olan kalp krizi belirtilerinin neler olduğunu merak eden hastamızın bu sorunsu yaptığımız araştırmalar sonrasında cevaplandırıyoruz.

Kalp krizi belirtileri nelerdir?

Dünya üzerinde birçok bireyin ölümüne neden olan kalp krizinin en sık görülmekte olan belirtileri; aşırı halsizlik, kalbin hızlı çarpması, düzensiz çarpıntı, nefes alırken güçlük çekme, kalbe yeteriz kan gitmesi ve son olarak göğüs bölgesinde ağrılar kalp krizinin en sık rastlanan belirtileri Kalp krizi belirtileri nelerdir 1arasındadır. Eğer tüm bu saymış olduğumuz faktörler günlük aktivitelerinizi büyük ölçüde etkiliyorsa sanırım bu kalp krizi riskinin büyük işaretidir. Kalp krizi sırasında göğüste yaşanmakta olan baskı, doluluk ve göğüste sansı genellikle bu esna da birkaç dakika gibi uzun sürebilmektedir. Bu tarz ağrılar sadece göğüs bölgesinde kalmayıp karnın üst kısımlarında, boyun ve çene bölgelerinde ve de her iki kol, omuzlarda da rastlanabilmektedir. Göğüs ağrısına baş dönmesi, gözlerde kararma ve ani terleme ile mide bulantısı eşlik edebilmektedir. Bununla beraber vücut ısısı da düşerek cilt soğuyabilir ve kişide kaygı ve kırgınlık olabilmektedir.

Sıkça görülen kalp krizi belirtileri nelerdir?

Kısmı gelen kalp krizleri genelde göğüs kısmında bıçak saplanmasına benzetilebilir. Sanki göğsün ortası sıkılıyor ya da üzerine baskı uygulanıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu ağrı 3-4 dakika sürebilir, ara ara geçip tekrar geri gelebilir. Şimdi en yaygın kalp krizi belirtilerini sizlerle buluşturuyoruz;

kalp-krizinin-belirtileri-nelerdir-2Kaygı: Sıkça; aniden belli bir olmaksızın buhran ve kaygılı bir ruh haline bürünebilirsiniz. Bu durumda kalk krizini yavaş yavaş tetiklemeye başlamaktadır.

Baş Dönmesi: Göğüs ağrısının başlamasıyla birlikte bayılacakmış hissiyatın kapılabilir ve de akabinde başınız birden bire dönmeye başlayabilir.

Terleme: Kalp krizi esnasında vücut birden aşrı derece terleme eğilimi göstermeye başlar ve beraberinde bireyin vücut ısında ciddi bir düşüş meydana gelebilmektedir.

Mide Bulantısı ve Kusma: Bu esnada midenizde aşırı derecede bulanabilir ve kusma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kalk krizinin en sık görülme nedenlerinden bir tanesidir bu da.

Vücudun Üst bölgesinde ağrılar: Göğüs bölgesinde görülen katlanılmaz ağrılar vücudun üst kısmında herhangi Kalp krizi belirtileri nelerdir 3bir bölgeyi etkisi altına alabilmektedir. Omuzlar, kollar, sırtın üst kısmı, dişler ya da çene ağrılarının hepsi kalk krizinin belirtileri arasında gösterilebilmektedir.

Karın Ağrısı: Kriz ile birlikte görülen karın ağrıları mideye doğru yayılabilir ve mide yanmasına, reflü belirtisine benzer karın ve mide ağrıları görülebilmektedir.

Solunum yaparken zorluk: Derince nefes alırken bazı zamanlarda bunu yapmak nereyse imkânsız bir hale dönüşebilmektedir. Bu durum kalp krizinin evrelerinde genellikle göğüs ağrısından önce gelir.

Kalp krizinin diğer belirtileri;

  • Aşrı üzüntü ve mutsuzluk,
  • Denge kaybı ve düşmeler,
  • Sersemlik ve bocalama,
  • Göğüs kafesinde batma hissi,
  • Kan basıncında ani artışlar,
  • Yüksek tansiyon ve ani tansiyonda dalgalanmalar,

Kalp krizi belirtileri nelerdir video !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ