Hızlı yağ yakan 15 mucizevi yiyecek

Fazla kilolardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Hem yemek yiyerek hem de zayıflamak artık çok kolay. İşte herkesin basitçe uygulayabileceği birkaç öneri.

Hızlı yağ yakan 15 mucizevi yiyecek

Keşke hem kilo versek hem de canımızın istediğini yiyebilsek ne güzel olurdu. Evet artık bu mümkün. Yağ yakıcı besinler ile istediğimiz meyve sebzeleri yiyebiliriz. Bu şekilde hem sağlıklı bir şekilde beslenmiş hem de fazla kilolarınızdan kurtulmuş olursunuz. Bilindiği üzere gün boyu harcadığımız kalorinin daha fazlasını harcarsanız kilo vermeye başlarsınız. Aradaki kalori farkı 500-700 kaloriye sabitleyebilirsek hafta minimum 1 kilo kadar vermiş olursunuz. Hızlı ve daha çabuk kilo vermek isteyenler için bu miktar çok az gözükecektir ancak bu şekilde verilen kilolar kalıcı olmaktadır. Aynı zamanda kilo verirken vücudunuzda deformasyona da neden olmamaktasınız. Yağ yakan besinlerin ortak noktası metabolizma hızını artırmasıdır. Bu yiyeceklerin aşırı tüketilmeside bir fayda sağlamamaktadır. İsteğe bağlı olarak bu besinlerin yanında spor yapılarak kilo kaybı artırılmaktadır.

Yağ yakan besinler nelerdir ?maydanoz

Maydanoz: Obezite ile savaşmasının yanında kanser ve kalp hastalıklarına karşıda etkilidir

Yeşil çay: İçerisinde katesinden dolayı metabolizmayı ve karaciğerin yaktığı yağ oranını hızlandırır.

Yoğurt: Güçlü kemikler için vücuda destek sağlar aynı zamanda obezitenin baş düşmanıdır.

Yumurta: Özellikle haşlanmış yumurta yağ yakmasıyla ünlüdür.

bademvecevizCeviz ve badem: Kas yapıcı özelliği bulunan bu cerezler kas yapımına destek olması dışında obeziteden kalp hastalıklarına kırışıklardan kanser ve tansiyona kadar birçok hastalığa iyi gelir.

Tam tahıllı ekmek: Vücudun yağ depolamasını engeller.

Ahududu: Kalbi korur. Göz için çok faydalı olmasının yanında obeziteyede karşıdır.

Beyaz et: Kas yapar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve yağ oranı düşük olduğu için diyetlerde her zaman yer bulur.

Ananas: Yağ yakan meyveler içerisinde bulunur. İçerisinde bulunan enzimler vücuttaki bölgesel yağların yakılmasında çok etkilidir. Yağ yakmasının yanı sıra şekerin kana karışmasını engeller. Sindirim sistemini çalıştıran ananas, fazladan kalori yakılmasını sağlar ve zayıflamaya neden olur.

Kivi: İştah kesici özelliği vardır. Kalorisi düşüktür. Kan şekerinin ayarlanmasında etkili olduğu için yağ yakıcı bbrokolizayiflamaesinler özelliği vardır.

Brokoli: Vücut ısısını artırarak yediklerimizin çabuk yakılmasını sağlar.

Salatalık: İdrar söktürücü ve kanı temizleyici özellikleri vardır. Bağırsakları yumuşatarak kabızlığı önler.

Zencefil: Kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kan akışını hızlandırır buda metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Kırmızıbiber: Acı biber içerisindeki ‘’ capsaicin’’ adlı bileşenden dolayı metabolizma hızını artırır. Bu sayede kalori yakılmasına yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Buse dedi ki:

    yemeklerinize bunları eklerseniz daha hızlı yağ yakmaya başlarsınız

BİR YORUM YAZ