Hızlı kilo vermenin yolları?

Yaza fit mi girmek istiyorsunuz ? Acil kilo mu vermeniz gerekiyor? İşte size hızlı ve sağlıklı kilo vermenin bir kaç püf noktası.

Hızlı kilo vermenin yolları?

Günümüzde hızlı kilo verdiren birçok diyet olmasına rağmen aslında her diyet kişinin yaşam şartlarına göre değişkenlik gösterir. Örneğin sadece ekmek yemeyerek ayda 10-15 kilo vererek zayıflayan insanlar olduğu gibi sadece salata ya da çorba yiyerek ayda 1-2 kilo vererek zayıflayan insanlarda var. Hızlı kilo vermek verilen kiloyu kısa zamanda geri almamak aynı zamanda da hasta olmaya sebep olmamalıdır. Yapılan klinik araştırmalar çocukluk yaşlarda hızlı kilo vermesinin yanlış olduğunu göstermiştir. Çünkü bu yaşlarda büyüme evresinde olan vücut fazla miktarda vitamin, karbonhidrat, kalsiyum ve minerallere ihtiyaç duymaktadır. Gelişmekte olan bir genç maksimum haftada 1-2 kilo kaybı yaşamalıdır. Hızlı kilo kaybında amaç vücudun su ve kas grubundan değil de yağ grubundan olmalıdır. Bu da belli süre diyet ve egzersizle sağlanabilmektedir. Diyetisyenlerden ve uzmanlardan oluşan ekibin sağlıklı ve hızlı zayıflamak isteyenler için önerileri aşağıda verilmiştir.

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için altın kurallar

 • Akşam yemeği ;

Akşam yemeğinizi erken vakitlerde yemeye özen göstermelisiniz. Hafif ve kalorisiz yemeklerden kaçının. Tok karnına yatmamaya dikkat ediniz. İnsanların %65 i akşam yediği yemeklerden dolayı kilo almaktadır.

 • Tatlı ve şekerli meyvelerden uzak durun;BeFunky_ukrayna_yemekleri_sebze_tabagi.jpg

Klasik Türk aile geleneği olan yemek sonrası tatlı bilinen en büyük yanlıştır. Özellikle yemeklerden sonra veya tok karnına yenilen meyveler yediğimiz yemeğin depo halinde vücutta saklanmasına neden olur. Ayrıca şekerli meyveleri yemekten de kaçınılması gerekmektedir.

 • Alkolden uzak durun;

Alkolden, soğuk gazlı içeceklerden uzak durun. Alkol özellikle göbek bölgesinde yağ dokusu oluşumuna neden olmaktadır. Bunun sebebi de alkol besinlerdeki yağın emilimini artırmasıdır.

 • Erken kalkmak ve egzersiz;

Erken kalkmak, zayıflamak için önemlidir. Sabah erken kalkmalı ve aç karnına egzersiz yapmalısınız. Sabah uyandığımızda minimum 15 dakikalık bir egzersiz veya yürüyüşe çıkmak vücut ısınızı yükseltmenize yardımcı olur buda zayıflamak için size fayda sağlayacaktır.

 • Tabağınızı küçültün

Porsiyonlarınızı küçültün ve ekmeği olabildiğince azaltın. Kepeki veya tam buğday ekmeği tüketimine dikkat ediniz.

Hızlı kilo vermenin yolları1

 • Su tüketimini artırırın

Bol bol su tüketin. Çünkü vücudumuzun %65 ini su oluşturur. Su vücutta egzersiz sırasında oluşan metabolik artıkların uzaklaştırılmasında kullanılır aynı zamanda hücre yenilenmesinde de kullanılır.

 •  Zamanınızı ayarlayın

Gününüzü 6 parçaya bölerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kadar besin tüketmeli, küçük ve masum görünen fakat yağ ve şeker içeriği yüksek yükte hafif pahada ağır ikramları geri çevirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Behiye H. dedi ki:

  Düğünüme 3 hafta kaldı lütfen yardım edin 4 kilo fazlam var 🙁

 2. Erol A. dedi ki:

  Size kendi yaptığım rejim hakkında bilgi vermek istiyorum.

  İlk olarak ekmeği hayatınızdan silin, ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Örnek vermek gerekirse, Sabah hafif bir kahvaltı yapın, Öğleyin açıkırsanız elma, artmut gibi meyveler yiyebilirsiniz. Akaşama doğru ise 1 tabak tam dolmayacak şekilde yiyebilirsiniz ekmek olmadan. Fazla su içmeye dikkat edin. Zayıflamada en büyük etken mide sızlaması oluyor. 4-5 gün rejiminizi devam ettirin bir süre sonra sizde zaten yemek yemek istemeyeceksiniz.

  Teşekkürler bilgiler için

BİR YORUM YAZ