Gözaltı torbalarına ne iyi gelir?

Güzelliğine dikkat eden birçok kadının merakla beklediği sorunun cevabını sizlerle buluşturuyoruz. Artık gözaltı torbalarına elveda!

Gözaltı torbalarına ne iyi gelir?

Bu yazımız en çok kadınların dikkatini çekeceği bir aşikâr. Çünkü konu gözaltı torbalarına ne iyi gelir sorusu olunca bu sorunun cevabını en çok kadınlarımız merak etmektedirler. Nedeni ise kadınların erkeklere göre dış görünüşlerine daha çok dikkat etmeleri gelmektedir. Gözaltı torbalarının önlenmesi noktasında bu torbaların neden olduğunun bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Şimdi sizlere öncelikle göz torbalarının neden oluştuğundan biraz bahsedelim.  Gözaltı bölgelerimizde genelde yağ bezeleri bulunmaktadır, bu yağ bezelerinin zamanla fıtıklaşması sonucundan gözaltı torbaları oluşur. Gözaltı torbaları genelde yaşlanmanın doğal bir 3.jpgetkisi olarak çoğu kişide görülmektedir. Bunun yanında aşırı stres, uykusuzluk, aşırı göz yorgunlukları da gözaltı torbalarının oluşunu tetiklemektedir. Şimdi merakla beklediğiniz sorunun cevabını verelim gözaltı torbalarına ne iyi gelir sorunuzun cevabı burada.

Gözaltı torbalarına ne iyi gelir?

Buz kompresi:  Birçok uzman doktorun gözaltı torbalarına karşı önermiş oldukları tedavi yöntemlerinden bir tanesidir buz kompresi uygulaması.  Bu uygulama ile gözaltında ki bağ dokusu ve cildin gerilmesi sağlanır ve bu sayede gözaltı torbalarının z4.jpgamanla yok olmasına yardımcı olur.

Poşet çay: Demlenmiş poşet çaylarını bir pamuk yardımı ile ya da direk şekilde gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz.  Bu uygulamayı sabah ve akşam devam ettirin kısa sürede belirgin şekillerde etkisini göreceksiniz. Özellikle bu noktada papatya çayı ve yeşil çay birebirdir.

Patates ve salatalık: Soğuk şekilde dilimlenmiş patates ve salatalık bilindiği üzere gözaltı torbalarına karşı en sık kullanılan yöntemlerin başından gelmektedir. Basit bir uygulama olsa da gözaltı torbalarınızın eski görünüme kavuşmasına ve cildinizin daha genç görülmesine yardımcı olacaktır.

Bol su kullanımı: Bol su tüketimi cildin ihtiyacı olan PH değerini sağlayarak gözaltı torbalarına ve bunun yanında gözaltlarındaki kırışıklıkların yok edilmesinde belirgin sonuçlara imza atıyor. Uzmanlar günde 2,5 litre su tüketiminin gözaltı torbalarını yok ettiğini savunuyorlar.

Gözaltı torbalarına iyi gelen diğer öneriler;

  • Düzenli bir uyku çekmek ve de akşam uykusunu iyi bir şekilde almak.
  • Sabahları soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın.2
  • Nemlendirici kremlerden takviye alın.
  • Aşırı derece tv ve pc bakamayınız.
  • Alkol ve sigarayı kesmeniz oldukça önemli.
  • Bol sıvı tüketin ve c vitamini içeren besinler çok etkili.
  • Kozmetik ürünlerin kullanımı azaltın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ