Evde 8 etkili karın kası geliştirme egzersizleri

Vücudunuz daha şık ve gösterişli görünmesine oldukça büyük katkısı olan karın kaslarınızı pahalı spor salonlarına gitmeden ev ortamınızda yapacağınız birkaç basit egzersizle düzenli uygulandığı takdirde erişmek artık çok daha kolay.

Evde 8 etkili karın kası geliştirme egzersizleri

Karın bölgesi kasları vücudumuzu en şık ve dikkat çekici görünmesini sağlayan kas gruplarıdır. Vücudun üst kısımlarında gelişen hacimsel genişlemeler ve kas yapısında meydana gelen gelişmeler karın bölgenizde ki kaslarla tamamen doğru orantıdadır. Diğer bir deyişle karın bölgenizde ki zayıf kas yapılarınız vücudunuzun diğer kısımlarında elde edilmiş görüntüleri de gölgede bırakır. Bundan dolayıdır ki karın kaslarını düzgün ve gösterişli bir biçime sokabilmek oldukça zor ve uzun bir egzersiz süreci getirmektedir. Karın kası geliştirmek için pahalı ve lüxs spor salonlarına gitmeye ve pahalı aletlere para verme derdine artık son. Sizlere önereceğim muhteşem egzersiz hareketleriyle karın bölgenizde ki yağları yakarak düzgün ve gözle belirgin görülebilecek karın kaslarına kısa bir süre içinde sahip olabilirsiniz. Sizlere sunacağım bu egzersiz paketini eksiksiz ve düzenli yapmanız şiddetle önerilir. Aksi takdirde hiçbir faydasını göremeyeceksiniz.

1.AdımKarın kası 1

Bu hareketi uygularken avuç içlerinizi yere yerleştiriyorsunuz, kollar iki yanda açık ve bacaklarınız da omuz genişliğinde açık olmalıdır. Bu pozisyonda kalçanızı 10 kez yukarı aşağı indirip devam ettirmelisiniz. Hareketi yaparken bacaklarınız yukarıda iken nefes alarak aşağıdayken de bırakmalısınız.

Karın kası 22.Adım

Başlangıçta ellerinizi ensenizde kenetleyiniz ve gövdenizi kıvırarak sol dirseğinizi sağ dizinize sağ dirseğinizi ise sol dizinize değdiriniz. Sırasıyla bu hareketi 10 ar kez tekrarladıktan sonra her iki tarafa da derin nefes alarak bırakınız.

3.AdımKarın kası 3

Bu hareketi uygularken resimde de görmüş olduğunuz gibi bacaklarınızı hafifçe açınız ve dizlerden kırık bir halde, kollar ileriye uzanmış şekilde gövdenizi öne doğru esnetiniz. Bu hareketi 10 kez uygulayarak vücudunuzu güzelce esnetiniz, bu esnada da düzenli olarak nefes alıp vermeniz gerekmektedir.

Karın kası 44.Adım

3 hareketin devamın bacaklarını arkadan kenetleyerek karnınızı içeri çekerek beliniz üzerine doğrularak 5 e kadar yavaş yavaş sayarak devam ediniz. Aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayarak devam edin ve derin bir nefes alınız.

5. AdımKarın kası 5

Bu hareket bilmiş olduğumuz mekik hareketidir. Mekik hareketlerini yaparken elleri ensede kenetleyiniz, ayak tabanlarınız yerde sırt üstü yatay bir pozisyon alınız. Bu harekette nefes alıp vermek oldukça önemlidir. Bu hareketi de yine 10 kez tekrarlayarak devam ediyoruz.

Karın kası 66.Adım

Avuç içleriniz yere bitişik bir şekilde yere yapışık kollarınız iki yanda, sırt üstü yattıktan sonra sol dizinizi kırarak sağ bacağınız gergin bir vaziyette doksan derece kaldırılmalıdır. Bu hareketi de 10 kez yapınız, yaparken derin derin nefes alınız.

 7.AdımKarın kası 7

2 elinizle sağ dizinizi tutup sol bacağınızı gergin olarak yaklaşık 45 derecelik bir açıyla kaldırınız. Ardından öne doğru seri şekilde 10 kez esnemeye devam ediniz ve aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayınız.

Karın kası 88.Adım

Sekizinci ve son adımda ellerinizi diz hizasında uzatarak 10 kez bu hareketi tekrarlayınız ve aynı hareketi diğer bacağınızı uygulayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dizdar B. dedi ki:

    öncelikle fazla kilolarımın yarısından kurtulduktan sonra bu hareketleri yaptım sonuç demir gibi bir karına sahibim. size bir tavsiye asla kısa zamanda sonuç beklemeyin en az 2 ay kendinize zaman verin. bıkmadan usanmadan devam edin her gün uzun saatler yerine her harekete 2 dakikanızı ayırın ve setler arasında 20-30 saniye dinlenin.

BİR YORUM YAZ