Diş implantı nasıl yapılır ve fiyatları nelerdir?

Tokat’tan Erkan beyin sorusu olan implant nedir, nasıl yapıldığı ve fiyatları hakkında merak etmiş olduğu tüm soruları yanıtlıyoruz.

Diş implantı nasıl yapılır ve fiyatları nelerdir?

İmplant günümüzde doğal dişlerin yerine en iyi yapılacak olan alternatif bir tedavi yöntemidir. Diş implant’ı takma dişe kıyasa çok daha kaliteli ve uzun süreli dayanıklılık göstermektedir. İmplant tedavisini uzun süreden beri doğal dişlere alternatif biçimde kullanılan bir yöntem olarak kullanmaktayız. Diş implantı en basit sizlerinde anlayabileceği bir tabirle hastada ki eksik dişlerin yerine kullanılan, çene kemiğine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Bu tedavi ilk uygulanmaya başlandığı zamandan beri birçok farklı malzemeler Diş implantı 2kullanılarak yapılmaktaydı. Şimdiki tıp’ta ise implant tedavisinde en çok vida şeklinde olanı kullanılmaktadır. Diğer diş tedavilerine oranla daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Diğer tedavi yöntemlerinde en fazla birkaç yıl içinde sorunlar yavaş yavaş boy gösterirken bu tedavi yönteminde çok uzun yıllar her hangi bir problem yaratmaz.

Diş implantı 1Diş implantı nasıl yapılır?

İmplant tedavisi uygulanan kişiyi çok rahat ve acısız şekilde uygulanabildiği için tedaviye ihtiyaç duyan hastalar tarafından yaygınca tercih edilmektedir. İmplant tedavisinde kişinin çene bölgelerine bu tedavi yapılmaktadır. Tedavi sırasında lokal anestezi uygulandığı için hasta herhangi bir ağrı, sızı ve acı duymaz. İmplant tedavisinde ilk aşama ortalama 30 dakika kadar sürer, sonrasında kontrol ve tetkikler beraber beraber 3 aylık bir tedavi süresinin ardından sona erer. İmplant tedavisi yayın olarak kullanılan bir yöntem olsa da her yaş hastaya önerilmemektedir. Özellikle 18 yaş altı kişilere. Çünkü kemik gelişimini tamamlamış bireyde sağlıklı sağlam sonuçlar doğurmayabilir.

İmplant tedavisi fiyatları nelerdir?Diş implantı 3

İmplant tedavisinde fiyatlandırma uygulanacak olan dişlerin sayısına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin tek bir diş ortalama fiyatı 2500 TL iken, birden çok diş için uygulandığında 2000 TL civarına düşebilmektedir. Ortalama olarak baktığımızda en ucuz implant tedavisinin fiyatı 1250 TL dir. Tabi ki tedavi gerçekleştirilen malzemenin kalitesine ve uzmana göre farklılıklar gösterebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Oya dedi ki:

    diş implantının garantisi ne kadar dır?

BİR YORUM YAZ