Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Parlak ve yeni görünümlü dişlere sahip olmak için yapmanız gereken çok kolay yöntemler.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatmak için günümüzde yapılan 2 çeşit yöntem bulunmaktadır. 1. Yöntem ofis tipi beyazlatma yöntemidir. 2. Yöntemde ev tipi beyazlatma yöntemidir. Ev tipi beyazlatma 50 – 60 dakika da dişler eskisinden daha beyaz olacaktır. Doktorun yaptığı tedaviyi evde 4 – 6 kerede siz uyguladığınızda tedavi tamamlanmış olacaktır. Ofis tipi tedaviyle ev tipi arasındaki tek fark ofis tipi 1 seanstır ve kısa sürer. Dişin beyazlatılma oranında hiçbir farklılık yoktur. Ev tipi beyazlatma doktor hastadan bir ölçü alır ve size özel bir plak verir. Doktorun size verdiği plak diş etlerine değmeden dişlerinize tam olarak oturur. Bu plak dişinizde sürekli durmaz doktorunuz size uygulanışını gösterecektir.diş beyazlatma yöntemleri

Kaç çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır?

Dişlerimizi beyazlatmak için dört farklı yöntem bulunmaktadır

  1. Ev tipi diş beyazlatma yöntemi,
  2. Klinik ortamda diş beyazlatma yöntemi,
  3. Tek diş beyazlatma yöntemi,
  4. Hem ev hem klinik diş beyazlatma yöntemi,

 Dişlerimi beyazlatırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

2Beyazlatma süresince çay, kahve, şarap, kola gibi renkli sıvılar, tütün mamullerinden kesinlikle uzak durulması gerekir. Kullanılması durumunda işlem ters reaksiyon gösterir ve dişler renklenir.

Dişlerin beyazlaması ne kadar sürer?

Dişlerin doğal beyazlığına kavuşması kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık olarak 2-3 hafta gibi bir sürede beyazlama gösterebilmektedir dişlerimiz. Dişlerde sarılma grileşmeden ne kadar çok ise beyazlatma o kadar etkin olabilmektedir. Antibiyotik kullanımına bağlı oluşan grileşmelerin beyazlaması daha zordur ve sonuca ulaşmak daha uzun bir süre gerektirebilir.

Diş beyazlatmanın etkisi kalıcı mıdır?1

Beyazlatma sonrasında renk zamanla kaybolmaya başlayabilmektedir. Bu süre hastanın renkli sıvılar (çay, kahve, kola) ve sigara kullanımına göre değişmektedir. 6 ay ile 1 yıl arasında bu süre değişmektedir.  4-6 ayda bir 1 ya da 2 seans ile desteklenirse diş beyazlatma kalıcı hale getirilir.

Evde diş beyazlatma yöntemleri

1.Diş beyazlatma yöntemi

İ3lk olarak başlamadan önce dişlerinizi iyice fırçalayıp diş macunu kalmayacak şekilde ağzınızı çalkalayınız. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 20 – 30 dakika boyunca bir şey yemeden bekleyin. Beklerken bir çay kaşığı karbonat, adaçayı ve tarçını küçük bir kâsede iyice karıştırın. Diş fırçanızı kâseye değdirerek (diş fırçasının kuru olmasına dikkat ediniz.) dişlerinizi iyice fırçalayınız. Bu tedaviyi 1 hafta boyunca uygularsanız dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

2.Diş beyazlatma yöntemi

Yine ilk olarak dişlerinizi iyice fırçalayıp kurumasını bekleyiniz. Dişlerinizde macun kalmadığına emin olmalısınız. 1 çay bardağının içine 3 – 5 damla zeytin yağ, 1 tatlı kaşığının yarısı kadar karbonat ve 1 adet limonu 2 ye ayırarak çay bardağına sıkınız. Bu tedaviyi de 5 – 7 gün uygulayarak dişlerinizi iyice fırçalayınız.diş beyazlatma yöntemleri

 3.Diş beyazlatma yöntemi

Olgunlaşmış çilekleri iyice ezip püre haline getiriniz. Püre halindeki çileği bir kâseye koyup içine 1 tatlı kaşığının yarısı kadar karbonat atıp dişlerinizi iyice fırçalayınız. Bu tedaviyi imkânınız varsa 10 gün boyunca yapınız. Kendiniz çilek yetiştiriyorsanız çileklerin organik olmasına dikkat ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şirine dedi ki:

    çilek ve karbonatlı yöntemi deneyin ağzınız hem çok hoş bir tat kalıyor hem de dişleriniz gerçekten bembeyaz oluyor.

  2. Emrah Ş dedi ki:

    8 yıldır sigara kullanıyorum. Sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra hafif ıslakken fırçanızı karbonata batırın ve dişlerinizi fırçalayın 1 hafta içerisinde dişleriniz bembeyaz olacaktır. tarafımdan denenmiştir.

BİR YORUM YAZ