Ciltteki kahverengi lekeler için maskeler

Cildinizde ki kahverengi lekeler sizi çok mu rahatsız ediyor ? Cildinizde sağlık sorunu oluşmadan doğal yöntemler ile lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Ciltteki kahverengi lekeler için maskeler

Cilt sorunlarından bir diğer önemlisi oluşan kahverengi lekeler vücut hormanlarından veya güneş lekelerinden de oluşabilir.  Oluşan bu kahverengi lekelerin nedenlerinden birkaçı da yaşlılık, güneşin altında fazla kalma, genetik  ve hormonal olabiliyor. El ve yüz bölgesi güneş ışınlarına fazla maruz kaldığından o bölgelerde kahverenği lekeler fazla oluşur. Bu konuda güneş ışınlarının etkisi bir hayli fazla. Uzun süreli doğum kontrol hapı kullanma sonucunda bu lekeler oluşabiliyor.  Kahverengi lekelerden doğal yoldan kurtulmak için verdiğimiz maskeleri uygulayabilirsiniz.

Kahverengi Lekeler İçin Maske – 1

Malzemeler

2 Adet Küçük Soğan
Yarım Çay Bardağı Elma Sirkesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Aldığımız soğanların kabuğunu soyarak ince ince rendeleyiniz. Bu maskede bize asıl lazım olan rendelediğimiz soğanın suyudur.  Rendelediğimiz soğanın suyunu ayrı bir kaba alarak syarım çay bardağı elma sirkesini ilave ediyoruz. Bu karışımı cildimize sürdükten sonra 10 dakika bekliyoruz. Sirke bulundugundan bu süre içinde gözleriniz yanabilir cildinize sürerken dikkatli olunuz. Haftada 1 uygulamanız yeterli olacaktır.

Kahverengi Lekeler İçin Maske – 2Cilttekikahverengilekeleriinmaskeler.jpg

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Yoğurt
1 Çay Kaşığı Kabartma Tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerisinde hazırladığımız mazemeleri karıştırınız. Karışımı cildinizdeki kahverengi lekenin üstüne sürünüz. Sürdüğünüz karışım yaklaşık 30 dakika içinde kurumaya başlayacaktır. Kuruduktan sonra ılık su ile cildinizi temizleyiniz. Bu maskeyi haftada 2 kere uyguladığınızda cildinizde ki kahverengi lekelerin gittigini farkedeceksiniz.

Kahverengi Lekeler İçin Maske – 3

MalzemelerCilttekikahverengilekeleriinmaskeler.jpg

1 Adet Yumurta Kabuğu
1 Çay Kaşığı Karbonat
1 Çay Kaşığı Vazelin

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerinde yumurta kabuğunu iyice eziniz. Ezdiğiniz yumurta kabuğunun içine karbonatı ve vazelini ilave ederek karıştırınız.  Bu karışımı cildinizde bulunan kahverengi lekenin üstüne ovarak sürünüz.  Yaklaşık 15 dakika cildinizde bulunduktan sonra ılık su ile temizleyin. Haftada 1 kere uyguladığınızda faydasını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Suat s. dedi ki:

    sırtımda oluşan güneş lekelerini gidermek için verdiğiniz tarifler etkili midir?

  2. Berna Ş. dedi ki:

    Özellikle sonbaharda yüz çevremde kahverengi lekeler oluşuyor kış ortalarına kadar devam eden bu lekeler kendiliğinden geçiyor. Bu durum çocukluğumdan beri aynı şekilde devam ediyor. bir anlam veya çözüm bulmuş değilim. sizin maskelerinizden deneyeceğim bakalım…

BİR YORUM YAZ