Cildi temizlemeye yardımcı muhteşem kil maskesi

Antalya’dan Derin hanımın isteği üzerine Yüzdeki gözenekleri açmada ve cildi temizlemede etkin muhteşem kil maskesiniz sizlerle paylaşıyoruz

Cildi temizlemeye yardımcı muhteşem kil maskesi

İçersinde bulundurmuş olduğu yaklaşık 42 adet mineral sayesinde cilt sağlığınız için oldukça önemli bir yere sahiptir. Cildi kökten uca kadar temizleme noktasında oldukça etkindir. Hatta ve hatta saçlarda ki kullanımlarda da saçlarınızı da beslediği görülmektedir. Her hangi bir alerjik yan etkisi bulunmayan kil maskesi genellikle cilt temizliği için tercih edilmekte olan maskeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kil maskesinin yanında cildinize uygun cilt bakım kürleriyle beraber kullanımlarda daha da etkin sonuçlara imza atabilirsiniz. Kil maskesinin bileşeninde fırınlanmış kil ve yosun bulunmaktadır. İlavetende destekleyici vitamin ve minerallerle takviye yapılmıştır. Maskeyi kullanmadan önce bir gece saklayarak kullanmanız da yarar vardır. İçerisinde her hangi bir kimyasal madde ve bileşen bulunmadığından dolayı kullanım ömrü de oldukçaKil maskesinin 3 uzundur.

Kil maskesinin malzemeleri:

  • Cildinize yetecek kadar kil
  • 1,5 litre su

Dileğiniz ve isteğinize göre elma suyu, nane, limon, gül suyu gibi nemlendirici olan sularla takviye yapabilirsiniz.

Kil maskesinin 4Kil maskesinin kullanımı:

İlk olarak cildimize uygun yüz temizleme malzemeleriyle cildimizi güzelce temizliyoruz. Ve daha sonrasında hazırda olan maskeyi ince bir şekilde yüzün her bölgesine yayarak sürünüz. Maskeyi sürme işlemi tamamlandıktan sonra sırt üstü uzanarak kafamızı arka tarafa doğru vererek yatınız. Çünkü cildimiz çok narin ve hassas olduğundan yer çekiminden dolayı cildimizde sarkmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda maskenizi çıkarana dek konuşmayınız ve mimik hareketlerinde bulunmayınız. Çünkü bu maskelerde çatlama olduğundan dolayı ciltte iz kalmasına neden olabilir. Maske iyice kuruduktan ve kenarları beyazladıktan sonra elinizle dokunduğunda yapışma göstermiyorsa ılık bir suyla iyice yıkayınız. Daha sonrasında nemlendirici bir kremle bu işlemi sonlarınız.

Kil maskesinin cilde faydaları nelerdir?

  • Cildin aşırı yağlanmalardan arınmasına yardımcı olur
  • Cildinizde parlamaları önlerKil maskesinin
  • Sivilce oluşumunu yok eder
  • Tıkanan gözenekleri açar
  • Sarkmaları engeller
  • Cildinizin nefes almasını kolaylaştırır
  • Cildin yağ dengesini dengeler

 Kil maskesinin yan etkileri:

Cildiniz normal seviye de kuru ise cildinize uyguladığınız takdirde bu sefer aşırı kurumalara neden olacağından cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Doğal oluşundan dolayı başka herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kil Maskesi nasıl hazırlanır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ