Burun akıntısına iyi gelen bitkiler nelerdir?

Sürekli mendille dolaşmaktan bıktınız mı? Doğadan gelen bitkilerle burun akıntısını geçirebilirsiniz. Burun akıntısına iyi gelen şifalı bitkiler aşağıda verilmiştir.

Burun akıntısına iyi gelen bitkiler nelerdir?

Burun akıntısı birçok hastalıktan dolayı meydana gelmektedir. 2 çeşitten oluşan burun akıntısı akut ve kronik olarak bilinmektedir. Burun akıntısı genellikle sinüzit, soğuk algınlığı ve nezleden dolayı meydana gelmektedir. Bazen de alerjik olarak görülen burun akıntısı mevsimsel hastalıklar kategorisine de girmektedir. Toza ve bitkilere alerjisi olan bireylerde burun akıntısı meydana gelmektedir. Burun akıntısının diğer nedenleri ise gece ağzınız açık uyuyorsanız burun akıntısı meydana gelebilir. Burun akıntısını geçirmek için aşağıdan vermiş olduğumuz bitkilerden yararlanabilirsiniz.

Burun akıntısını geçirmek için şifalı bitkiler

Burun akıntısına iyi gelen bitkiler nelerdirZencefil: Zencefil içinde bulundurduğu tanenler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle vücuda mikrop girmesini engeller. Vücuda mikrop girmesini engelleyen zencefil bu sayede soğuk algınlığı gibi burun akıntısına neden olan hastalıklara yakalanmanızı engellemektedir.

 

 

Burun akıntısına iyi gelen bitkiler nelerdirOkaliptüs: Okaliptüs içerdiği uçucu yağ asitleri sayesinde mikropları öldürmektedir. Mikropları öldüren bu bitki aynı zamanda da bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Enfeksiyonel hastalıkların neden olduğu mikropları öldürerek burun akıntısına engel olur.

 

 

Burun akıntısına iyi gelen bitkiler nelerdirNane: Geçmişten günümüze kadar olan zaman diliminde grip için en çok kullanılan bitkilerden biri olan nane burun akıntısını geçirmektedir. Nane burun akıntısını burunda olan mukusu tamamen çıkararak burun akıntısını geçirmiş oluyor.

 

 

 

Burun akıntısına iyi gelen bitkiler nelerdirEkinezya: Ekinezya bitkisi içinde bulunan pektin maddesi sayesinde sinüzitleri boşaltmaktadır. Bu sayede burun akıntısı ve baş ağrısını engellemektedir. Sinüzitleri boşaltan bu bitki bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ