Boyun ağrısı için yapılması gereken egzersizler?

Ters hareket ya da stresten kaynaklanan rahatsız edici ve acı verici boyun ağrısı için yapmanız gereken hareketler.

Boyun ağrısı için yapılması gereken egzersizler?

Boyun ağrısı en sık görülen şikâyetlerden biridir. Boyun ağrısı yattığınız yastığın şeklinden, sinir, stres, ters hareket, duruş bozukluklarından dolayı meydana gelmektedir. Meslek hastalıkları kategorisine giren boyun ağrısı sürekli aynı yere bakmaktan dolayı da oluşmaktadır. Boyun ağrısı en fazla 1 ya da 2 gün sürmektedir. Boyun ağrısı haftalarca sürdüğünde boyun fıtığı olma riskiniz artar ve doktora başvurmanız gerekir. Boyun bölgesindeki kasların kasılması ya da darbe sonucunda zarar görmesi boyun ağrısını oluşturur. Bu ağrıları egzersizlerle iyileştirebilirsiniz.

İşte Boyun Ağrısı için yapılması gereken egzersizler

Boyun fıtığı1-) Boynunuzu 45 saniye boyunca sol omzunuza gergin olacak şekilde yaslayınız. Acı hissettiğinizde bırakınız.

 

 

boyun fıtığı2-) Boyu kaslarınızın gevşemesi için omuzlarınızla yuvarlak çizin. 20 saniye ileri 20 saniye geri olacak şekilde.

 

 

boyun ağrısı13-) Ellerinizi boynunuzun üst kısmında bağlayıp göğüsleriniz öne gelecek şekilde belinizi ittiriniz. Bu hareketi 10 saniye boyunca 2 kere yapınız.

 

 

boyun ağrısı4-) Ellerinizi başınızın üstünde avuç içiniz yukarı bakacak şekilde gerip kendinizi yukarı çekiniz. Bu hareketi 6 saniye boyunca 4 kere yapınız.

 

 

boyun ağrısı5-) Başınızı 1 dakika boyunca ilk sağ tarafa bakar şekilde sonra da sol tarafa bakar şekilde tutunuz.

 

 

Önemli Not: Hareketleri lütfen günlük 10-15 dakikanızı ayırarak tekrar ediniz. Kısa süre içinde faydasını görmeye başlayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ