Bebeklerde gaz sancısı belirtileri nelerdir?

Bebeğinizin sürekli ağlamasından artık endişe mi etmeye başladınız? Bebeğinizde gaz sancısı olup olmadığını anlamanız için dikkat etmeniz gerekenler hastaniye.com’da.

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri nelerdir?

Bebeklerde gaz oluşumu birçok nedenden dolayı meydana gelmektedir. Gaz sancısı nedenleri büyümeden ve gelişmeden dolayı meydana gelen bağırsak sorunlarından oluşabilir. Bebekler gelişim çağındayken bağırsaklar bu gelişime ayak uyduramaz ve sancılar meydana gelebilir. Bazı durumlarda da enzim, mineral gibi çocuk gelişiminde gerekli olan maddelerin eksikliğinde bu sancıları görülebilir. Gıda tüketimi de gaz sancısı nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle gaz sanıcısı bebek olan ortamda sigara içildiğinde ve bebeğe fazla anne sütü verildiğinde meydana geliyor. Gaz sancıları kalıcı değildir zaman geçtikçe bu sancılar sona erecektir.

Gaz sancısı belirtileri nelerdir

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri nelerdirBebeği emzirirken bebek emmede isteklidir fakat emdikten sonra ağlamaya ve huzursuz olmaya başlar. Süt bağırsaklara gider ve gazdan dolayı bebeğe acı verir. Bebek diğer emzirmelerde isteksiz davranmaya başlar.

 

 

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri nelerdirBebek acı çektiğinden dolayı ağlamaya başlar. Acı bağırsaklarda ve boşluk bölgesinde meydana geldiği için ağlarken ayaklarını içeri doğru çekerek ağlamaya başlarlar. Bu acı 5 dakika boyunca sürmektedir. Fakat bebeğiniz çok ağlayacaktır.

 

 

 

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri nelerdirBebeğinizi besledikten sonra anne sütü ya da mama yedirdikten sonra kısa bir süre içinde ağlamaya başlıyorsa bu da gaz sancısı belirtileri arasında yer almaktadır. Yedikten sonra da bebeğiniz karnı hemen şişiyorsa buda gaz belirtileri arasında yer almaktadır.

 

 

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri nelerdirBebeğinizin dışkısı katı ve kuru şekilde geliyorsa gaz sancısından dolayı kabızlık meydana gelmiş demektir bu yüzden bebeğinizin beslenmesine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin sırtına yavaş şekilde sık sık vurarak gaz çıkarmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ