Baş dönmesine iyi gelen bitkiler nelerdir?

Gün içerisinde oluşan baş dönmeleri dengenizi alt üst ediyor olmalı. Hiç bir yerde bulamayacağınız baş dönmesine iyi gelen bitkiler burda.

Baş dönmesine iyi gelen bitkiler nelerdir?

Baş dönmesi çevredeki cisim ya da varlıkların hareket ediyormuş gibi algılanması olayına denir. Baş dönmesi sadece çevredeki olaylar değildir. Denge bozukluğundan dolayı olan baş dönmeleri fiziksel hasarlara neden olabilir. Örneğin yere düşme hissi, yeri kayıyor şeklinde görme ve sallanma hissi. Baş dönmesinin 3 nedeni vardır bunlar; Beyin sapı (beyincik) denge sistemini oluşturan yapılar arasındadır. Beyin sapındaki en ufak bir rahatsızlık kapma baş dönmesine neden olabilir. Örneğin; Damarlarda tıkanıklık, beyin bölgesinde kanama, tümör oluşumu ve sinir hastalıkları. 2. Neden iç kulakta oluşan rahatsızlıklardır. İç kulakta sıvı oluşması, denge kanallarındaki kristallerin yerinden çıkması iç kulak hastalıklarındandır ve baş dönmesine neden olur. 3. Neden çevre cisimleri algılayan dokularda oluşan problemlerden dolayı meydana gelen baş dönmeleridir. Bunlar denge bozukluğundan dolayı oluşan baş dönmeleridir.

Baş dönmesine iyi gelen şifalı bitkiler

Zencefil: Zencefil içinde bulunan tanenler sayesinde denge sistemini güçlendirerek baş dönmesine iyi gelir.

Alıç: Alıç bitkisinde bulunan reçineler beyne giden damarları güçlendirerek kanama oluşumunu engeller.

Kabak çekirdeği: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde baş dönmesini engelleyen kabak çekirdeği bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Sedefotu: Sedef otun ferahlatıcı etkisiyle baş dönmesine iyi gelir.

Cezayir menekşesi: Cezayir menekşesinde bulunan pektin maddesi baş dönmesinden dolayı oluşan görme kayıplarına iyi gelir.

Nane: Nanede bulunan vitamin ve mineraller bağışıklık sistemini güçlendirerek baş dönmesine iyi gelir.

sedefotu1-horz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ