Balgam söktürücü bitkisel çaylar

Sağlıklı bir solunum gerçekleştirmemizin her zaman önünde olan balgam, gün içerisinde sizi bir hayli zor durumda bırakabilir. Sizlerde balgamdan şifalı bitkiler mucizesi ile kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Balgam söktürücü bitkisel çaylar

Balgam normal şartlar altında üst solunum yollarında, bulunan sümüksü bir maddedir. Balgamda solunum yolları iltihaplanması sonucunda, balgamın miktarı ve de renginde değişmeler, artışlar meydana gelebilir. Kış aylarıyla birlikte soğuk havanın da etkisi bizi etkisi altına alan balgam için üst solunum yollarını etkileyen hastalıkların belirtilerini hafifletmek için bazı bitkiler gerçekten mucizevî etkiler gösterebilmektedir. Bu bitkilerden hazırlayacağınız özel karışımlar hem boğazınızı yumuşatarak ciğerleri ve mide kaslarını zorlayan öksürüğü hafifletir hem de balgamla birlikte enfeksiyonun vücuttan daha hızlı atılmasını büyük oranda yardımcı olmaktadır. Bu yüzden balgam söktürmek için kekik 1bazı şifalı bitkilerden faydalanmakta her zaman yarar vardır.

Balgam neden olur;

  • Soluk borusuna kaçan toz,
  • Duman ve kötü kokular,
  • Polen ve alerjenler,
  • Kimyasal madde kokuları,
  • Evcil veya yabani hayvan tüyleri,

Ve daha birçok ciğerimize nüfuz eden bu oluşumlar ciğer de mukusumsu bir tabaka olan balgama neden olur. Bu oluşumların etkisini azaltmak ve ortadan kaldırmak istiyorsanız bitkisel çözümler ihtiyacınıza yarayacaktır.

nane 2Balgam söktürücü bitkisel çayları

Kekik çayı: Birçok kişi tarafından yıllardır soğuk algınlığı olsun, öksürük olsun ve daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kekik çayı etkin bir balgam söktürücüdür. İçiminden sonra boğazı yumuşatan kekik çayı ciğerlerimizde biriken bu zararlı oluşum balgamı kısa sürede vücudunuzdan atmaya yardımcı olacaktır.

Nane çayı:  Öksürük ve balgam tedavisinde akla ilk gelen mucizevi bir bitki çayı olan nane çayı ciğerlerinizi açmaya ve balgamı yok etmeye zerdeçal 3birebirdir. Nane çayını aynı zamanda içerek ve aynı zamanda dada buharını soluyarak ciğerlerinizin açılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Zerdeçal çayı: Zerdeçal bitkisinden hazırlanan bu bitki çayı etkin bir balgam söktürücüdür. Zerdeçal özleri boğazınızı yumuşatırken, boğazda biriken bu zararlı balgam oluşumlarını da etkin bir biçimde ciğerlerinizden söker atar.

Ameyan 5nason çayı: İçerisinde bulunan alpapine ve creasol sayesinde balgamın neden olduğu tıkanıklıkları açar. Bununla birlikte balgama neden olan mikropları kökünden temizleyerek, ciğerlerinizi temizler ve balgamı söker atar.

meyan 5Meyan kökü çayı: İltihap ve balgam önleyici özelliğe sahip olan meyan kökü aynı zamanda bronşit, astım ve solunum yollarında oluşan diğer hastalıkların önlenmesinde oldukça ekili mucizevî bir bitki çayıdır.

Balgam söktürücü diğer çaylar

  • Ihlamur çayıanason 4
  • Ada çayı
  • Okaliptüs çayı
  • Isırgan çayı
  • Melek otu çayı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ