Bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen bitkiler

Zehirlendiniz mi? Bağırsak enfeksiyonunuz mu var? Bağırsaklarınızı hızlandıran ve temizleyen bitkiler hastaniye’de.

Bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen bitkiler

Bağırsak enfeksiyonu su ya da gıda zehirlenmesinden dolayı karşımıza çıkar. Sudan dolayı oluşan bağırsak enfeksiyonu gelişmemiş olan ülkelerde alt yapının iyi olmayıp içme suyuyla kanalizasyonun birbirine karışması sonucu oluşur. Bu su dan dolayı oluşan enfeksiyonun ortaya çıkardığı hastalık kolera’dır. Gıda zehirlenmesi ise bozulmuş, son kullanma tarihi geçmiş ya da bakteri bulunan yiyeceklerin tüketilmesi sonucu midenin ve bağırsakların rahatsızlanmasıdır. Bağırsak enfeksiyonunu bol bol sıvı tüketerek, bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayarak, bağırsaklarınızı temizleyerek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek tedavi edebilirsiniz.

Bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen şifalı bitkiler

Kekik: İçinde bulunan tanenler sayesinde bağırsakları hızlandıran kekik bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

Anason: Anasonun bulundurduğu uçucu yağ asitleri mideyi güçlendirerek gıda zehirlenmesi sırasında bağırsak enfeksiyonu oluşumunu engeller.

Fasulye: Fasulyebağırsakları çalıştırarak bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir ve midedeki gazı çıkartır.

Isırgan: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren ısırgan bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

Brokoli: Brokoli içinde bulunan pektin maddesi bağırsakları hızlandırıcı etkisiyle bağırsak enfeksiyonunu iyileştirir.

Brüksel lahanası: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren brüksel lahanası bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Hakime ural dedi ki:

  Karadenizde sıkça tüketilen kara lafana bazı yörelerde pancar denilen sebze bağırsak enfeksiyonlarını yok etmede oldukça etkin ve birebirdir.

 2. Selin Polat dedi ki:

  Yenilen besinlerin üzerine yerleseşen bakteriler tüketilmesinin ardından bağırsaklara yerleşerek bağırsak enfeksiyonuna neden olmaktadır bu besinlerin yanında ilaç takviyesi almanızda gerekmektedir.

 3. Gaye Furtun dedi ki:

  Fasulyeyi önerdiniz ama arkadaş sunu biliniz kimi kişilerin özellikle hassas midesi olanlarda ters tepebilir o yüzden sıkça bu sorunla karşı karşıya kalıyorsanız uzman bir hekim yardımını almanızı öneriyoruz.

 4. Onur Kama dedi ki:

  Tam bir vitamin ve de mineral deposu olan brokoli ve brüksel lahanası bağırsaklarda oluşan zararlı enfeksiyonları bir bir öldürmektedir.

 5. Efe dedi ki:

  Tarihi geçmiş ve kullanım ömrü biten besinleri tüketirseniz ne bağırsak kalır nede bir şey o yüzden millet yediklerinize dikkat ediniz. Ne yediniz çok önemli.

BİR YORUM YAZ