Ayak kokusuna ne iyi gelir?

Toplum içinde sizi oldukça zor durumlara sokabilen ayak kokusu kabus olmaktan çıkıyor. Sizlere önereceğim muhteşem öneri ve karışımla ayak kokularına elveda.

Ayak kokusuna ne iyi gelir?

Gündelik hayatta birçok kişinin karşı karşıya kaldığı, oldukça rahatsız edici ciddi bir problemdir. Toplu ortamlarda sizi bir hayli zor duruma düşürebilir, bu yüzden önlem alınması gereken bir sorundur. Kendiliğinden her hangi bir önlem almazsanız ayak kokusunu önleyemez, Ayak kokularına karşı doğal çözüm önerileri2aksine daha çok kokmasına davetiye çıkartabilirsiniz.  Ayak kokuları genelde ayak tabanı ve çevresinde bulunan ter bezlerinin birçok diş etmene bağlı olarak yoğun şekilde terlemesi ile ayakta bakteri oluşumuna ve yuvalanmasına neden olacaktır. Bu da bir hayli rahatsız olduğunuz kötü ayak kokularına ve ayak mantarına kadar gidebilecek ciddi deri sorunlarına neden olabilir. Bu noktada sizleri bu denli ciddi bir probleme karşı korumak için muhteşem öneriler ile karşınızdayız. Sizlere sunacağımız öneriler sayesinde o kötü, rahatsız edici ayak kokularına son diyoruz.

Ayak kokularına karşı doğal çözüm önerileri

Zencefil: Zencefil ter bezleriyle ayakta yuvalanan bakterileri söker atar. Zencefil köklerini kaynatarak suyun içerisine ilaveAyak kokularına karşı doğal çözüm önerileri3 edin ve ayaklarınızı bu suyla bir hafta boyunca akşamları güzelce yıkayın, kokunun yok olduğunu göreceksiniz.

Lavanta yağı: Lavanta güzel kokusunun yanında anti bakteriyeldir. Ayak kokusuna davetiye çıkaran bakterilerle 24 saat savaşır ve yok eder. Ayaklarınızı lavanta yağıyla düzenli olarak sabah akşam yıkarsanız ayak kokusunu kesebilir. Ayaklarınızda ki bakterileri yok edebilirsiniz.

Ada çay: Tıpkı siyah çay gibi ayak kokusuna karşı en sık kullanılan bitki türlerinden bir tanesi de ata çayıdır. Anti bakteriyel oluşu sayesinde bakteri oluşumlarını söker. Kaynayan suya ada çayı atın ve ayaklarınızı 15 dakika bekletiniz. Ayağınızı sabah ve akşam bununla on gün boyunca yıkayın ve durulayın.Ayak kokularına karşı doğal çözüm önerileri4

Siyah çay: Siyah çay içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde kötü ayak kokularına çok açan bakterileri öldürmek için birebirdir.  1 bardak siyah çayı, yarım kova sıcak su kovasının içine atın ve ayaklarınızı 15 dakika bekletin. Bunu beş gün gibi kısa bir süre günde bir kez akşamları yatmadan deneyin etkisini göreceksiniz.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi asitik özelliği ile bakterileri hızlı ve etkin biçimde ortadan kaldırmaktadır. Ayak kokularına karşı elma sirkesini öneriyoruz gerçekten birebir ve yüzde yüz etkilidir. 4 su bardağı sirkeyi yarım kova sıcak suyun içine atın ve on dakika ayaklarınızı bekletin, ardından durulayın. Bunu bir hafta boyunca yaparak ayak kokularına son verin.

Ayak kokusunu önleyen muhteşem karışım!

Malzemeler:

  • Ayak kokularına karşı doğal çözüm önerileri51 litra su
  • 25 gram kına
  •  2 adet havuç
  • 1 su barağı Sirke
  • 250 gram ada çay
  • 200 gram akhuş ağacı yaprağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

Derin bir tencereye koyduğunuz kaynayan suyun içerisine kına ve suyu ilave ediniz. Güzelce kaynatınız kaynadıktan sonra geriye bütün malzemeleri bocalayınız. Kısık ateşte yarım saat güzelce kaynatın ve karışımı süzerek başka bir kava alın. Bu oluşan karışımla ayaklarınızı yatmadan önce duruladıktan sonra bir kaba koyarak ayağınızı bekletiniz. Yaklaşık 10-15 dakika gibi bir süre, ayak kokunuzun yok olduğunu göreceksiniz çok etkili muhteşem bir tarif.

Dr  İbrahim Saraçoğlu ayak kokusuna bitkisel çözüm video !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ