Alkali su nasıl hazırlanır?

Son yıllarda birçok ünlü tarafında sıkça kullanılmasıyla moda olan alkali suyu sizlerde vereceğimiz muhteşem tarifle evinizin ortamında rahatlıkla yapabileceksiniz. Peki ya nasıl mı? İşte bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Alkali su nasıl hazırlanır?

Özellikle şu son aylar da birçok beslenme uzmanı tarafından sıkça adını duyduğumuz alkali beslenme vücudumuzun genel olarak asit dengesi, tüketmiş olduğumuz suyun pH değeri gibi değerler vücudumuzun asit dengesinin vücut sağlığı için bir o kadar önemli olduğunu göstermektedir. Alkali suyun nasıl hazırlanacağına geçmeden önce dilerseniz alkali suyun faydalarından sizlere birazcık bahsetmek istiyorum. Uzmanlar tarafından bu konuda yapılan araştırmalar da bazı uzmanlar alkali beslenme programının sağlık üzerinde olumlu etkileri hakkında çevreden edindikleri duyuların çoğunun bilimsel bir temeli olmadığını bir kısım uzmanlar ise alkali suyun vücudumuzun asit dengesini sağladığından dolayı gıda ve Alkali su nasıl hazırlanı2beslenme yoluyla alınması vitamin ve minerallerin vücudumuz tarafından daha hızlı ve de etkin emilebildiğini savunmuşlardır.

Limonla alkali su hazırlama

Asitli olan limon asit dengeleyici özelli sayesinde alkali su içerisinde kullanılabilmesi fikri biraz toğaf gelse de limon aniyoniktir, yani su çözündüğünde eski yüklü iyonlar oluştururlar ve sindirildikçe su alkali hale dönüşür. Limonla alkali su elde etmek için bir litre suyun içerisine bir adet limonu kabuğu ile birlikte dilim dilim yaparak atınız. Limonu sıkmadan içine atınız. Yaklaşık bir gün oda ısısında beklettikten sonra alkali suyunuz hazır demektir afiyetle içiniz.

Alkali suyun faydaları

Alkali su nasıl hazırlanı-Alkali suyun faydaları

-Vücudun asit dengesini düzenler

-Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar

-Bağırsaklarınızı çalıştırır

-Şekeri dengeler

-Kolesterolü azaltır

-Cilde canlılık katarAlkali su nasıl hazırlanı4

-Kalp ve damar sağlığına karşı etkin

-Tansiyonu düşürür

-Sinirlerinizi yatıştırır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Volkan dedi ki:

    alkali kanseri engeller. yapılan araştırmalara göre alkali yiyecekler ve sular kanser hücrelerini yok ediyor. oluşan metastaz yapmış kanser hücrelerinin küçülmesini sağlıyor.

BİR YORUM YAZ